Підвищення якості ягід аґрусу. Інноваційна система вирощування – Кордон

 Підвищення якості ягід аґрусу. Інноваційна система вирощування – Кордон

Як показує практика, у мережах супермаркетів, через які реалізовують продукцію вс більше сільгоспвиробників, щорічно збільшується кількість та асортимент позицій із дуже обмеженим терміном зберігання. Насамперед, це свіжа суниця садова, малина, ожина, чорниця високоросла (лохина), порічки, аґрус та інші культури, що раніше належали до досить «складних» продуктів.

MUST HAVE ДЛЯ ЯГІДНИКІВ – ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАКСИМАЛЬНОГО ПЕРІОДУ ЗБЕРІГАННЯ ПРОДУКЦІЇ
При цьому з кожним роком підвищуються вимоги до якості сільськогосподарської продукції, що реалізується рітейлом. Споживачі стають вибагливішими, особливо коли мова йде про свіжий ринок. Серед ключових вимог до продукції, що продається свіжою, – зовнішній вигляд, смак, а також транспортабельність та лежкість. Отже, коли мова йде про продукцію, що швидко псується, дуже важливим є забезпечення максимально тривалого періоду її зберігання в якомога кращій кондиції. Для цього промислові виробники ягідних культур сьогодні мають докладати максимум зусиль. А це можливо лише за умови комплексного підходу до вирощування тієї чи іншої культури.

Окрім якості садивного матеріалу та правильного добору сортів, особливе значення має технологія вирощування: дуже важливо правильно обрати таку, що дозволить максимально розкрити потенціал урожайності сорту, а також отримати
високоякісну продукцію з певним набором необхідних характеристик та подовженим періодом зберігання. Актуальною також є післязбиральна обробка, зокрема упаковка та охолодження, основною метою якої є забезпечення максимального періоду зберігання продукції.

ЕФЕКТИВНІСТЬ ІДЕЇ ДОВЕДЕНО

Під час вирощування ягід аґрусу, призначених для реалізації передусім у свіжому вигляді, слід зосередитися на їх якості. Зазвичай, «елітна» продукція, що продається в супермаркетах за преміальною ціною, пакується в картонні пінетки вагою не більше 125-200 г. При цьому кожна ягода має бути дійсно добірною, великою та ідеальною за всіма параметрами. Європейські виробники аґрусу досягають такого результату, використовуючи систему вирощування Кордон (Cordon).

Вона вже довела свою ефективність, тому сьогодні вважається базовою (основною) системою вирощування аґрусу в Нідерландах та низці інших країн Європи. Кордон дозволяє виробникам отримувати високоякісну ягоду для реалізації на ринку свіжої продукції, а також значно полегшує збір урожаю (особливо, коли мова йде про колючі сорти аґрусу) та
підвищує продуктивність культур.

Основною ідеєю системи вирощування Кордон є те, що з кожної рослини для росту та плодоношення обирається 1-3 пагони, які вертикально фіксуються до спеціальних
бамбукових опор на шпалері. Щороку плодову структуру рослин відновлюють, обрізаючи старі та зайві пагони. Кущі проріджують для полегшення доступу до ягід, покращення циркуляції повітря та сонячних променів крізь насадження, якіснішого проникнення робочого розчину при обприскуванні. При цьому підвищується якість ягід, збільшується їх розмір, росте продуктивність збору врожаю.

ПОСАДКА РОСЛИН І ФІКСАЦІЯ ПАГОНІВ
Система вирощування Кордон передбачає розміщення (посадку) саджанців через кожні 75 см в межах одного плодоносного ряду в випадку, коли для плодоношення планується залишити по три пагони з кожної рослини. При цьому кожен пагін фіксується до бамбукових опор на відстані 25 см один від одного.

Основний пагін розміщують у центрі куща, а два інші (бічні) – на відстані 25 см із обох боків від центру. Таким чином забезпечується рівномірне розміщення пагонів по всій довжині плодоносного ряду. Якщо ж для плодоношення планується залишити по два пагони з кожної рослини, їх фіксують до бамбукових опор на відстані 35 см один від одного, відповідно посадку рослин здійснюють через 70 см для забезпечення рівномірності розміщення пагонів у плодоносній смузі.

Продовження статті читайте у журналі “Ягідник” №1 (12).

Оформити передплату на журнал «Ягідник»:

• за тел. +38 096 491 66 92, +38 068 513 31 87;

• e-mail nti.sad@gmail.com, sad2017@ukr.net.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *