Підвищення якості ягід аґрусу. Інноваційна система вирощування – Кордон

 Підвищення якості ягід аґрусу. Інноваційна система вирощування – Кордон

Як показує практика, у мережах супермаркетів, через які реалізовують продукцію все більше сільгоспвиробників, щорічно збільшується кількість та асортимент позицій із дуже обмеженим терміном зберігання. Насамперед, це свіжа суниця садова, малина, ожина, чорниця високоросла (лохина), порічки, аґрус та інші культури, що раніше належали до досить «складних» продуктів.

MUST HAVE ДЛЯ ЯГІДНИКІВ – ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАКСИМАЛЬНОГО ПЕРІОДУ ЗБЕРІГАННЯ ПРОДУКЦІЇ
При цьому з кожним роком підвищуються вимоги до якості сільськогосподарської продукції, що реалізується рітейлом. Споживачі стають вибагливішими, особливо коли мова йде про свіжий ринок. Серед ключових вимог до продукції, що продається свіжою, – зовнішній вигляд, смак, а також транспортабельність та лежкість. Отже, коли мова йде про продукцію, що швидко псується, дуже важливим є забезпечення максимально тривалого періоду її зберігання в якомога кращій кондиції. Для цього промислові виробники ягідних культур сьогодні мають докладати максимум зусиль. А це можливо лише за умови комплексного підходу до вирощування тієї чи іншої культури.

Окрім якості садивного матеріалу та правильного добору сортів, особливе значення має технологія вирощування: дуже важливо правильно обрати таку, що дозволить максимально розкрити потенціал урожайності сорту, а також отримати
високоякісну продукцію з певним набором необхідних характеристик та подовженим періодом зберігання. Актуальною також є післязбиральна обробка, зокрема упаковка та охолодження, основною метою якої є забезпечення максимального періоду зберігання продукції.

ЕФЕКТИВНІСТЬ ІДЕЇ ДОВЕДЕНО

Під час вирощування ягід аґрусу, призначених для реалізації передусім у свіжому вигляді, слід зосередитися на їх якості. Зазвичай, «елітна» продукція, що продається в супермаркетах за преміальною ціною, пакується в картонні пінетки вагою не більше 125-200 г. При цьому кожна ягода має бути дійсно добірною, великою та ідеальною за всіма параметрами. Європейські виробники аґрусу досягають такого результату, використовуючи систему вирощування Кордон (Cordon).

Вона вже довела свою ефективність, тому сьогодні вважається базовою (основною) системою вирощування аґрусу в Нідерландах та низці інших країн Європи. Кордон дозволяє виробникам отримувати високоякісну ягоду для реалізації на ринку свіжої продукції, а також значно полегшує збір урожаю (особливо, коли мова йде про колючі сорти аґрусу) та підвищує продуктивність культур.

Основною ідеєю системи вирощування Кордон є те, що з кожної рослини для росту та плодоношення обирається 1-3 пагони, які вертикально фіксуються до спеціальних бамбукових опор на шпалері. Щороку плодову структуру рослин відновлюють, обрізаючи старі та зайві пагони. Кущі проріджують для полегшення доступу до ягід, покращення циркуляції повітря та сонячних променів крізь насадження, якіснішого проникнення робочого розчину при обприскуванні. При цьому підвищується якість ягід, збільшується їх розмір, росте продуктивність збору врожаю.

ПОСАДКА РОСЛИН І ФІКСАЦІЯ ПАГОНІВ
Система вирощування Кордон передбачає розміщення (посадку) саджанців через кожні 75 см в межах одного плодоносного ряду в випадку, коли для плодоношення планується залишити по три пагони з кожної рослини. При цьому кожен пагін фіксується до бамбукових опор на відстані 25 см один від одного.

Основний пагін розміщують у центрі куща, а два інші (бічні) – на відстані 25 см із обох боків від центру. Таким чином забезпечується рівномірне розміщення пагонів по всій довжині плодоносного ряду. Якщо ж для плодоношення планується залишити по два пагони з кожної рослини, їх фіксують до бамбукових опор на відстані 35 см один від одного, відповідно посадку рослин здійснюють через 70 см для забезпечення рівномірності розміщення пагонів у плодоносній смузі.

Продовження статті читайте у друкованому “Ягідник” №1 (12) .

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті