Підтримка національного виробника: перелік української сільгосптехніки для держпідтримки розширили на 320 нових одиниць

 Підтримка національного виробника: перелік української сільгосптехніки для держпідтримки розширили на 320 нових одиниць

Мінекономіки розширило перелік української сільгосптехніки, вартість якої компенсується з державного бюджету, повідомляє Міністерство розвитку економіки торгівлі та сільського господарства.

Компенсація відбувається в межах програми підтримки аграріїв за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва». До переліку додали 320 нових найменувань техніки й обладнання, яких тепер налічується 14 892 від 200 заводів-виробників. Перелік заводів-виробників також збільшився на 9 позицій. 

«Ми продовжуємо розширювати інструменти підтримки національного виробника. Відтепер ще більше заводів-виробників української сільськогосподарської техніки матимуть можливість краще реалізовувати свою продукцію, адже компенсація 25% вартості – гарний стимул для аграріїв купувати саме нашу техніку й обладнання», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Із переліком вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання можна ознайомитися тут.

За 2020 рік за придбану техніку й обладнання аграріям компенсували близько 892,6 млн грн. Кошти отримали 7 тис. 260 фермерів, які придбали 15 тис. одиниць сільгосптехніки й обладнання на суму майже 4 млрд грн.

Довідково. До нових одиниць техніки додалися посівний напівпричіпний комплекс Narmada для посіву за технологією Strip-Till, сівалки прямого посіву LUARA, агрегати та аплікатори для внесення рідких мінеральних добрив, обприскувачі, жниварки для збирання соняшнику, зерноочищувальні сепаратори, технологічне обладнання для комбікормових заводів та елеваторних комплексів, обладнання для систем крапельного зрошення, зерносушарки, вагове обладнання для зважування сільгосппродукції, напівпричепи, ґрунтообробна техніка, обладнання для утримання ВРХ та свиней тощо.

Журнал «Ягідник»

Останні статті