Перу зберігає статус світового лідера з експорту лохини

 Перу зберігає статус світового лідера з експорту лохини

Четвертий рік поспіль Перу залишається найбільшим експортером лохини у світі. За підсумками 2022 року обсяг поставок лохини на зовнішній ринок становив у грошовому вираженні $1,36 млрд. За даними Центру глобальних досліджень бізнесу та економіки Асоціації експортерів країни CIEN-ADEX, Перу перевершила за обсягами експорту США, а також інші країни, як-от Іспанія, Канада та Марокко, повідомляє FreshFruitPortal.

Останніми роками в країні збільшилася як кількість регіонів-виробників свіжої ягоди, так і загальна площа плантацій. У період з 2020 по 2021 роки обсяги експорту збільшилися на 172%, досягнувши $1,2 млрд.

Виробники лохини в Перу останнім часом значно розширили лінійку вирощуваних сортів. Зараз у Перу вирощується понад 65 сортів цієї культури. При цьому на частку сортів Ventura і Biloxi припадає близько 58% від загального обсягу виробництва. Також перуанські виробники вирощують лохину таких сортів, як Rocío, Emerald, Sekoya Pop, Atlas Blue і Sekoya Beauty.

Представники галузі наголошують на важливості продовження спільної роботи державного та приватного секторів у сферах організації торгових місій на міжнародні виставки та проведення заходів, спрямованих на розвиток збутових ланцюжків для перуанської лохини у світі.

За попередніми прогнозами, зростання поставок на зовнішній ринок продовжиться і цього року, оскільки січневі продажі вже перевищили $72 млн, що на 4% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

США залишаються основним імпортером перуанської лохини, на частку цієї країни припадає 51% усього обсягу експорту. Загалом у цьому напрямку за січень 2023 року було поставлено продукції на суму $31 млн. На другому місці – Нідерланди ($19,5 млн або 27% усього експорту). Обсяг поставок у цю країну зріс на 10,5%.

Іншими країнами-імпортерами, що входять до першої десятки, є Великобританія ($6 млн за січень), Китай ($6 млн), Гонконг ($2 млн), Таїланд, Ірландія, Іспанія, Ізраїль і Бразилія.

Читайте також: Зустрічайте новий випуск журналу «Ягідник»!

Журнал «Ягідник»

Останні статті