Перспективи української органічної замороженої ягоди

 Перспективи української органічної замороженої ягоди

У час, коли споживач в Україні й світі потребує якісної і корисної ягідної продукції, не обмеженої рамками сезону, виробники намагаються цю потребу забезпечити. Йдеться про органічну ягоду. Це і безпека, адже тут використання хімічних препаратів заборонене, добрива – лише органічні. Це і користь, бо така ягода містить натуральні вітаміни й мікроелементи, закладені в неї природою. Органічні ягоди – малина, суниця, лохина – все більше завойовують споживчий ринок. Й мова не лише про свіжу ягоду в сезон. Нині, у час пандемії, важливо зробити її доступною упродовж року. Про те, як це можна зробити, про секрети успіху бізнесу й досвід журналові «Ягідник» розповів директор ТОВ «Оріль-Еко» Сергій КОРОБКІН.

ПОЧАТОК БІЗНЕСУ – НА ПОМИЛКАХ ВЧАТЬСЯ

До початку російської агресії Сергій Коробкін сільським господарством не займався взагалі. Але криза в його основному бізнесі, яку спричинила війна, змусила задуматися над альтернативними темами для заробітку.

– Чому саме ягідництво? Ми розглядали багато варіантів. Зокрема й вирощування зернових. Під зернові потрібні великі площі, а оскільки у нас ринок землі закритий, треба спершу придбати землю, бо орендувати – не варіант. Ми шукали легальні способи придбати землю. Те, що ми змогли купити – близько 45 гектарів: спочатку 38, а потім ще 7, – пригадує Сергій Коробкін. – Ми дивилися, що можна вирощувати на декількох десятках гектарів для того, щоб це приносило прибуток. Тому прийшли до ягідного бізнесу.

Підприємство «Оріль-Еко» зареєстроване 2018 року, але землю почало купувати ще у 2016-му, нині має 45 гектарів. Перші саджанці малини тут посадили у 2017 році. Спеціалізується на вирощуванні органічної суниці садової та малини. Розташоване у Дніпровському районі на Дніпропетровщині.

Коли постало питання вибору технології вирощування, господар зупинився саме на органіці. Тут спрацювало два фактори.

– Перший – бажання вести бізнес із думкою про довкілля: якомога менше шкоди, якомога більше користі від продукту. А друге – бізнесова інформація, котра говорила, що органічне ягідництво – досить вигідна справа, – розповідає директор ТОВ «Оріль-Еко». – Ми відвідували всі конференції, які проводилися в Україні. Навіть спершу взагалі думали про горіхи: на той час у горіхівництві був бум, але відмовилися й зупинилися на ягоді.

ПОЧАТОК БІЗНЕСУ – ЛИШЕ ПІСЛЯ ҐРУНТОВНОГО АНАЛІЗУ

На чітке переконання Сергія Коробкіна, розпочинати бізнес варто лише після детального аналізу ринку, землі, багатьох інших чинників, які можуть у подальшому вплинути на результат праці. І так звані буми на ту чи іншу культуру – досить оманливі.

– Коли береш участь у якійсь галузевій конференції і з трибуни людина, яка вирощує органіку, нібито успішно, озвучує цифри, які насправді абсолютно не збігаються з реальними за підсумком, але ти цього не знаєш і ці цифри закладаєш у бізнес-план, то ясна річ, що цей бізнес-план летить у смітник. Ось звідси й криза, яка зараз існує. Багато господарств, наскільки я знаю, через це «прогоріло», – підсумовує Сергій Коробкін. – На малину був бум у 2015 році, буквально один рік. Але з цього зробили історію, що це великі гроші, ціни виросли, люди, які не розбираються, на це клюнули. Саме тому ми досі не можемо збалансувати наше підприємство з погляду прибутковості.

Богдана ТРОФІМЮК

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

+38 (0362) 60 88 21,

Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті