Перспективний сортимент лохини в Україні

 Перспективний сортимент лохини в Україні

Титаніум®

Лохину вважають однією з найпопулярніших ягід, тому й площі під плантаціями цієї культури щороку невпинно зростають як в Україні, так і в усьому світі. Проте виникає питання: які сорти обрати? Кожен з них має свої переваги та недоліки. А можливо, вже з’явилися нові сорти, які можуть достойно конкурувати з такими популярними, як Дюк, Блукроп чи Елліот? Розібратися в цьому питанні журналові «Ягідник» допоміг заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН Олександр ЯРЕЩЕНКО під час Дня саду, проведеного на базі Уманського національного університету садівництва.

Лохина – чи не єдина ягідна культура, яку можна успішно вирощувати практично в будь-якій кліматичній зоні земної кулі: починаючи з помірних поясів і закінчуючи тропіками. Тому сорти лохини умовно поділяються на три основні групи: північні, які рекомендовані Американським департаментом сільського господарства (USDA) для вирощування в 5–6-ій зонах; помірно-південні, рекомендовані для 6–7-ї зон (південь Європи – Грузія, Болгарія, Італія, окремі регіони України), а також південні, які вирощують у 8–9-ій зонах з мінімальними морозними температурами чи взагалі у безморозному тропічному кліматі.

– Базовий сортимент лохини в Україні – виключно північні сорти: Дюк, Спартан, Блукроп, Блуголд, Торо, Чендлер, Ліберті, Елліот та ряд інших. Це основна частина нинішнього промислового сортименту не лише в Україні, а й у решті країн-виробників зі схожими кліматичними умовами, – зазначив Олександр Ярещенко. – Але селекція лохини не стоїть на місці, адже вимоги споживачів до ягідної продукції на сучасному ринку зростають, і вони бажають бачити на полицях магазинів великі, щільні та смачні ягоди з гарною лежкістю.

Найпопулярніший ранньостиглий сорт – Дюк, і всі провідні селекційні центри визнають, що повноцінної альтернативи йому в ранній групі сортів поки що немає.

– Ерліблу, Река, Чантиклер, Санрайз, Хурон так і не склали достойної конкуренції Дюку. Для ранньої групи сортів важлива не лише висока якість урожаю, але й терміни цвітіння – як правило, усі ранньостиглі сорти зацвітають рано і можуть бути пошкоджені пізньовесняними заморозками. Достигають вони навіть на декілька днів раніше за Дюк, однак якістю врожаю, а часом і продуктивністю суттєво йому поступаються, – зазначає заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН України.

Яка ж альтернатива? Олександр Ярещенко охарактеризував нові сорти, які в найближчі декілька років будуть виведені на ринок України і щодо яких уже є певний досвід вивчення в нашій кліматичній зоні.

Оксана МАРЧУК

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

+38 (0362) 60 88 21,

Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті