Перший в Україні лохиновий кооператив у дії: реалії, перспективи та жорсткі вимоги

 Перший в Україні лохиновий кооператив у дії: реалії, перспективи та жорсткі вимоги

У 2019 році світова індустрія лохини розпочала нову траєкторію, а 2020-й стане роком, коли ці зміни сприйматимуться усіма як «нова реальність».

Про це впевнено заявляють світові експерти. Хтось уже починає бити на сполох: мовляв, не за горами перевиробництво цих ягід. Але є українські виробники, які чітко й аргументовано спростовують ці твердження. Навіть більше: переконують, що світове споживання лохини ще навіть не досягло свого піку.

УКРАЇНЦІ НЕ ЗНАЮТЬ, ЩО ТАКЕ ЛОХИНА, А ЦІНУ НА НЕЇ ФОРМУЄ НЕ ПОПИТ, А ЛІДЕР

СВК «Ягідки» вирощує органічну преміумягоду великого калібру (до 36 мм), яку продають під торговою маркою BigBlue. Споживачі з Ірландії, Великобританії, Німеччини, Нідерландів, Естонії, Латвії, Литви та Фінляндії змогли скуштувати лохину від BigBlue Organic Blueberry Farm. В Україні ягода продавалася в магазинах, на заправках, у спортзалах і супермаркетах. Утім, як розповідає сам Олег Науменко, українці (і навіть поляки) мало знають про лохину.

– Нещодавно ми повернулися з конференції у Польщі (VIII International BlueBerry Conference 2020), де чимало виробників лохини зійшлися на думці, що цифри щодо споживання лохини ще не досягнули позначки перевиробництва. Якщо ж говорити про популярність ягоди в Україні чи сусідній Польщі, то більшість населення навіть не знає про її існування. Лохину обов’язково треба популяризувати. Експерт пояснює: аби про лохину знали більше, треба пропонувати споживачу виключно якісний продукт – цілу, смачну, велику ягоду, яка зможе втриматися на ринку серед конкурентів. Саме ці фактори впливатимуть на попит серед потенційних покупців і на вибір під час покупки.

Окрім того, Олег Науменко анонсував нашому виданню створення першого лохинового кооперативу в Україні.

А про решту новинок, тенденцій та прогнозів щодо вирощування лохини – читайте у масштабному інтерв’ю в журналі Ягідник №1 (17).

Оформити передплату на журнал «Ягідник»:

• за тел. +38 096 491 66 92, +38 068 513 31 87;

• e-mail nti.sad@gmail.com, sad2017@ukr.net.

Мельник Світлана

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *