Перший у 2023 році номер журналу «Ягідник» скоро вийде друком!

 Перший у 2023 році номер журналу «Ягідник» скоро вийде друком!

Зовсім скоро вийде друком перший цього року номер журналу «Ягідник» – енциклопедії українського ягідництва. Відкриває журнал анонс чергової, 31-ї за рахунком, Благодійної науково-практичної конференції від медіагрупи «Технології та Інновації», яка відбудеться 16-17 лютого в Рівному і на Житомирщині: «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!». Традиційно на сторінках чергового випуску читачі ознайомляться з передовим досвідом вирощування ягід та інноваційними технологіями, помандрують у ягідні господарства, розташовані в різних регіонах України, ознайомляться із закордонним досвідом ягідництва тощо. Що ж саме готують для спеціалістів та аматорів ягідництва видавці журналу «Ягідник» цього разу?

Незважаючи на воєнний час, ягідництво в Україні активно розвивається: збільшуються площі насаджень ягідних культур, споруджуються холодильні і переробні комплекси, майже на третину зріс експорт свіжих та заморожених ягід. Все це – заради зміцнення економіки України, збереження господарств і добробуту людей. На сторінках нового випуску журналу буде опубліковано ґрунтовну аналітичну статтю про підсумки сезону-2022, з коментарями ягідівників, керівників заморожувальних підприємств, представників технологічних компаній, переробників тощо та з прогнозами спеціалістів на 2023 рік.

Як побудувати успішний ягідний бізнес та не залишитися «без штанів»?.. Порадник фахівця, засновника і керівника компанії «Ягоди Волині» Віталія Ішмурата,міститьцінні поради на основі аналізу власних помилок про те, як стабільно заробляти в галузі ягідництва. Читачів журналу чекає 10 порад, на що звертати увагу, починаючи працювати в ягідництві.

Кожен сезон несе з собою певні особливості, і ягідівникам-практикам треба бути готовими до будь-яких несподіванок. Про хвороби та шкідники ягідних культур, які можливо очікувати в 2023 році, про специфіку підготовки до нового сезону читачам журналу розкаже польська фахівчиня Dorota ŁabanowskaBury. Ще одна стаття цієї ж авторки містить інформацію про нові надсучасні сорти малини та їхні характеристики, які напевно гарантуватимуть фермерам високі врожаї і якісну ягоду.

Власне, в журналі традиційно висвітлюються інновації у вирощуванні найрізноманітніших ягідних культур – як традиційних, так і нішевих. Наприклад, у цьому номері ексклюзивним досвідом вирощування органічної лохини на Київщині поділиться голова ФГ «Вауберрі» Олександр Вовченко. Молоде господарство, засноване у 2020 році, активно розвиває свій бренд органічної лохини та досягає успіхів у ягідному бізнесі, у тому числі завдяки державним грантам. Також читачі дізнаються про успішне вирощування органічної лохини у ФГ «Прикарпаття Агро», що наІвано-Франківщині, а також про експерименти у переробці цієї ягоди на варення.

Вибір якісного садивного матеріалу – один із важливих кроків до побудови успішного ягідного бізнесу. У новом номері «Ягідника» в полі зору буде закордонний досвід вирощування якісного садивного матеріалу в розсаднику Waganowice KusibabPopowicz (Польща). Інноваційні тунелі, що допомагають отримувати стабільно високі та якісні урожаї, презентує компанія Haygrove.Адже нестабільність кліматичних умов спонукає ягідівників замислюватися про методи захисту насаджень від природних «форс-мажорів». А чи не найбільш дієвим серед таких способів є вирощування ягідних культур у закритому ґрунті, і тенденція до «переселення» ягід до теплиць нині проглядається досить чітко.

Фермери шукають все новіші й ефективніші шляхи вдосконалення свого бізнесу та отримання кращого врожаю. Таким шляхом, наприклад, пішли засновники господарства «Ягоди Закарпаття», що у Виноградові (Закарпатська область), вирощуючи в теплицях суницю садову, а в її міжряддях – столовий виноград. Така технологія забезпечує «взаємовигоду», кажуть закарпатські фермери: завдяки суниці садовій планують зібрати більше винограду. Про виноград та суницю як «взаємовигідні» сусіди у вирощуванні в теплицях розкажуть засновники господарства «Ягоди Закарпаття». У новому номері запланований репортаж із підприємства.

Одна з найпоширеніших ягідних культур в Україні – суниця садова. Сорти італійської селекції завжди займали почесне місце і відрізнялися чудовими смаковими властивостями та відмінним зовнішнім виглядом. Нові перспективні сорти суниці садової італійської селекції для України презентує компанія «ФруТек».

На виборі перспективних сортів суниці садової короткого світлового дня (КСД) акцентує міжнародний експерт з вирощування ягід, агроном-консультант Ганна Луцько. Фахівчиня проаналізує переваги сортів, їхню стійкість до хвороб, а також особливі вимоги до живлення кожного сорту.

У нинішніх реаліях аграріям доводиться думати не лише про врожайність, але й про суттєву економію засобів захисту рослин, добрив та інших препаратів. Як заощадити в умовах сьогодення, які препарати вибрати для весняних обробок, читачам журналу «Ягідник» розкаже провідний спеціаліст компанії «Родоніт Агро» Олег Дубина.

На питанні живлення ягідних культур зосередяться фахівці компанії «Біохім Агро». Зокрема, у статті будуть проаналізовані проблеми під час внесення добрива кальцію і те, як їх можна розв’язати правильним підбором препарату живлення.

Представники компанії FARMER.UA розкажуть про переваги саджанців in vitro та сортимент рослин in vitro. Читачі потраплять за лаштунки лабораторій компанії FARMER.UA та дізнаються про нюанси у виготовленні високоякісного садивного матеріалу, що даватиме у майбутньому високі та якісні врожаї.

Повномасштабна війна в Україні суттєво впливає на кожну сферу діяльності. Як пережити важкий період без вагомих втрат і на що потрібно звернути увагу насамперед, щоб бізнес втримався «на плаву», нашим читачам розповість кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садово-паркового господарства та екології Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, директор ягідного розсадника ТОВ НВК «Екопарк» Сергій Соколов.

Ексклюзивна родзинка номера – особливості вирощування шовковиці в України. На сторінках нового «Ягідника» буде унікальне інтерв’ю з власником плодово-ягідного розсадника «Подільська розкіш» В’ячеславом Францішком, який має чи не найбільшу колекцію шовковиці у світі – понад 50 сортів!

Також читачі дізнаються про якісне заморожування та сублімацію завдяки технологіям PIGO. А ринок заморожених ягід в Україні проаналізує проєктний менеджер компанії «Tiferet» Юлія Тимошенко. Фахівчиня розповість про сьогодення галузі та прогнози на 2023 рік для виробників.

Так, нове число журналу «Ягідник» буде максимально різноаспектне та мегакорисне для всіх, хто розвиває ягідний бізнес.

Починаючи з березня 2022 року, на період війни медіагрупа «Технології та Інновації» відкрила безкоштовний доступ до журналів і надала читачам можливість безкоштовно завантажувати їх у форматі PDF!

Попередні випуски журналу «Ягідник» за 2022 рік ви можете безкоштовно завантажити тут.

Запрошуємо вас до співпраці. Медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про підприємства, компанії та фермерські господарства на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення в журналах чи на сайтах («Напої. Технології та Інновації»«Ягідник» і «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»).

Також долучайтеся до VI Всеукраїнської Благодійної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!», що відбудеться 16-17 лютого в Рівному з бізнес-туром на Житомирщину, на відоме лохинове гоподарство «Грасс Авеню». Більше про конференцію читайте на сайті: https://forum.techdrinks.info/ua/event/38

Контакти:

Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 068 568 58 22, rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Анна Панкратенкова, менеджер, тел. +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Ірина Петронюк, +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Журнал «Ягідник»

Останні статті