Перші чотири підприємства отримали гранти на сади та ягідники

 Перші чотири підприємства отримали гранти на сади та ягідники

Міністерство аграрної політики та продовольства України видало перші чотири накази про надання грантів для закладання садів і ягідників на загальну суму 16,8 мільйона гривень. Серед підприємств, які отримали гранти, – ФГ «Сад Переяслава», яке вирощує фундук і волоський горіх. Наскільки складно було отримати грант і на що витрачатимуть кошти, ексклюзивно проєкту «Ягідник» розповів керівник підприємства Сергій Сиворко.

– Наше господарство досить молоде, працює з 2020 року, тому всі документи, починаючи від проєкту на свердловину і закінчуючи оформленням працівників, у нас правильні. Тому отримати цей грант нам було зовсім не складно. Для цього треба було просто зайти в «Дію», внести всі документи та  надіслати заявку. В нас це вийшло з першого разу, адже заявка була виконана якісно, – розповідає Сергій Сиворко.

За словами керівника ФГ «Сад Переяслава», кошти гранту можна використати лише на ті витрати, які закладені кошторисі проєкту:

Так, ми хочемо придбати трактор і садивний матеріал та продовжити облаштувати краплинне зрошення. У нас є невеликий басейн об’ємом 120 кубів, але нам треба більший – на 2500 м3, тому за отримані кошти плануємо облаштувати ще й його. Словом, будемо розвиватися. Важливо,  що 30 % кошторису проєкту ми витрачаємо свої кошти, а 70 % – грантові.

Загалом проєкт господарства розрахований на 42 гектари, наразі ж висаджено лише 15 гектарів саду.

– 9 березня нам мала приїхати з Італії партія саджанців для розширення саду, але через війну нам не вдалося отримати садивний матеріал. Тому сад досаджуємо поетапно в міру надходження коштів, – каже Сергій Сиворко.

За останній місяць (липень) Ощадбанк опрацював заявки від 61 агропідприємства і в результаті передав на розгляд Мінагрополітики 40. У результаті міністерство видало 4 накази про надання грантів. Окрім ФГ «Сад Переяслава», гранти отримали ще й компанії «Бонелет», «Органік Захід-груп», ФГ «Житні лани».

За словами міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського, гранти на побудову теплиць дозволяють агропідприємцям залучити до 7 мільйонів гривень, під закладання садів і ягідників – до 10 мільйонів гривень. А загалом на цю програму держава виділить 16 мільярдів гривень.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: Новий випуск журналу «Ягідник» уже скоро вийде друком!

Олар Катерина

http://jagodnik.info

Останні статті