Переробники у ЄС вимагають квот на безмитний імпорт цукру

 Переробники у ЄС вимагають квот на безмитний імпорт цукру

Європейські виробники консервованих і заморожених фруктів і ягід, джемів, фруктових консерв і компотів повідомляють про серйозне занепокоєння різким зростанням собівартості виробництва. Сектор переробки фруктів зіштовхується зі зростанням витрат у всіх напрямах, повідомляє Freshplaza.

Зазначається, що у галузі відчувається різке зростання витрат на пакувальні матеріали, скляну тару, металеві банки, кришки, картон, дерево та пластик. Повідомляється також про збільшення вартості до 60 % для жерстяної (банки) та скляної тари.

Окрім того, повідомляється про значне зростання цін на цукор. Напружена ситуація з пропозицією спостерігається на тлі скорочення посівних площ цукрових буряків у ЄС і відображається у високих цінах на ринку. Тому сектор вимагає таких заходів, як тимчасова квота на безмитний імпорт цукру з третіх країн, щоб полегшити ситуацію на ринку. Проблеми з цукром збільшують загальне підвищення вартості сировини, натомість фермери зіштовхуються зі збільшенням витрат на енергію, добрива та нестачею сезонних сільськогосподарських робітників.

Крім того, загальне збільшення витрат на логістику, як і раніше, є реальністю після потрясінь у глобальних ланцюжках поставок. Строки постачання сировини та готової продукції залишаються високими.

Читайте також: «Ягідник» № 2 уже вийшов друком!

Журнал «Ягідник»

Останні статті