ПЕРЕРОБКА ПОРІЧКИ

 ПЕРЕРОБКА ПОРІЧКИ

Порічка – одна з найбільш перспективних нішевих ягідних культур в Україні. Висока біологічна цінність, споживчі та лікувально-профілактичні властивості ягід, висока врожайність, придатність ягід до переробки створюють економічно вигідні умови для широкого промислового вирощування цієї культури. Площі її вирощування в Україні стрімко зростають і на цей час становлять більше ніж 300 гектарів. До Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні на 2020 рік, включено 11 сортів червоної смородини.

Смородина червона включає біло- та червоноплідні сорти. За хімічним складом її ягоди поступаються чорній смородині, але ця культура більш урожайна, посухостійка, зимостійка, менш пошкоджується хворобами, в порівнянні з іншими ягідниками.

У порічці багато пектинових речовин (0,8–1,6%), а це сприяє виведенню з організму токсичних речовин, холестерину і навіть радіоактивних елементів, як-от кобальт і стронцій. Ягоди широко використовують у медицині як засіб, що тонізує серцево-судинну систему, порічка корисна при застуді, деяких інфекційних захворюваннях, гастритах. В Європі із червоної смородини виготовляють ліки для очищення організму.

Наявність у ягодах порічки біологічно активних речовин, а також мікроелементів дає можливість використовувати їх не тільки в свіжому вигляді, а й для переробки. Із червоної смородини готують високоякісні джеми, варення, соки, компоти, а із соку – вино найвищої якості. Варто зазначити, що вихід соку в порічці на 8–10% вищий, ніж у чорній смородині. Пастеризований сік із червоної смородини стимулює апетит, тому його використовують як цінний дієтичний продукт.

Компот із червоної і білої смородини. Ягоди сортують за розміром, видаляють листки, миють і щільно упаковують в банки. Сироп використовують 60-процентної концентрації. Ягоди заливають гарячим сиропом і стерилізують у киплячій воді: півлітрові банки – 15 хвилин, літрові – 20 хвилин. Компот значно смачніший, якщо до червоної і білої смородини додати трішки малини. Найбільш придатні для виробництва компотів – сорти порічки, в яких високий показник цукрово-кислотного індексу (ЦКІ), а саме: Сніжана, Любава, Йонкер Ван Тетс, Кияночка.

Є.П. ПОСТОЛЕНКО, кандидат сільськогосподарських наук
Л.В. ПОСТОЛЕНКО, кандидат сільськогосподарських наук

Більше матеріалів читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті