Переробка плодово-ягідної продукції: вітчизняне сьогодення та перспективи

 Переробка плодово-ягідної продукції: вітчизняне сьогодення та перспективи

На відміну від світового ринку свіжих продуктів, де Україна тільки починає формувати свою репутацію, перероблені фрукти й овочі претендують на звання «сильного боку» країни. Впродовж останніх років постійне зростання попиту на плодово-ягідну продукцію, передусім з боку переробних підприємств, спостерігається і на внутрішньому ринку. Активно розвиватися напрям став не так давно, і вже 2020 року Україна рекордно наростила показники. На ринок почали виходити соки, джеми, чіпси, алкогольні напої
з плодів і ягід. Стрімко нарощує потужності заморожування. До великих підприємств, які були монополістами у цій сфері, долучаються нові, власні морозильники встановлюють і виробники фруктів. Для багатьох фермерів уже не стоїть питання, чи впроваджувати переробку, вони прагнуть її диверсифікувати.

РИНОК ПЕРЕРОБКИ: ЦИФРИ ТА ТЕНДЕНЦІЇ


Продукти переробки стають усе популярнішими у споживачів, зростає конкуренція, але ринок ще не наповнений і має безліч цікавих ніш. Переконувати у перспективності напрямку переробки плодово-ягідної продукції вже нікого не потрібно. А от розібратися в технологіях, особливостях ринку збуту, прибутковості різних напрямків варто. В цьому допоможуть переробники та експерти ринку.

– Ринок продукції переробки щороку зростає орієнтовно на 2-4%. Слідом за світовими трендами українські споживачі віддають перевагу здоровому харчуванню і, відповідно, починають більше споживати продукцію переробки: натуральні соки, пюре тощо, – зазначають у групі компаній T.B. Fruit.

– Останніми роками тільки збільшується попит на NFC соки, тобто не з концентрату, а також на органічні соки. З’являються нові лінійки смаків, які позитивно впливають на імунітет, обмін речовин і здоров’я людини. В соках використовуються нові компоненти, зокрема соки з бузини, буряка, аронії, чорниці та інших малопопулярних досі продуктів.

Після завершення карантину, зазначають експерти, очікується ще більше зростання попиту на органічну продукцію. Люди будуть більше уваги приділяти своєму здоров’ю та імунітету. Споживання овочів і фруктів в основному зосереджено на фреш-маркеті, далі за ним йде споживання продуктів переробки.

Це підтверджує і статистична інформація. За даними Державної служби статистики України, 2020 року виробництво соків, варення,чіпсів, пюре, джемів тощо зросло на 333%. Це найвищий показник серед переробленої продукції плодоовочевої лінійки. Наприклад, у січні-лютому було перероблено або законсервовано 172,4 тис. тонн фруктів, без урахування фруктових мюслів.

Продовженея статті шукайте у журналі “Садівництво і Виноградарство.ТІ” №3 (22)

Оформити передплату ви можете за тел.: +38 (0362) 60 88 21

Або зв`язатися з менеджером за тел:

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.comЛариса Товкач, тел.+38 0979689516,

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 7682, reklama.nti@ukr.net

Журнал «Ягідник»

Останні статті