Павел ВАВРИЩУК, Polana Sp. Z o.o.: «Сегмент, пов’язаний із виробництвом органічних продуктів харчування, найближчими роками зростатиме»

 Павел ВАВРИЩУК, Polana Sp. Z o.o.: «Сегмент, пов’язаний із виробництвом органічних продуктів харчування, найближчими роками зростатиме»

З самого початку плантація Polana Sp. Z o.o. в Охожі (Польща) планувалася як органічна, і від дня її закладання тут застосовуються винятково екологічні технології. Очолює цю роботу Павел ВАВРИЩУК, який звертає особливу увагу на деталі, пов’язані з такою системою ведення ягідників. Які саме – про це він розповів у ексклюзивному інтерв’ю журналу «Ягідник».

«Ягідник»: Що, на Вашу думку, найважливіше у веденні плантацій лохини екологічним способом?

П.В.: Насамперед, важливо спостерігати за рослинами і забезпечувати їм найкращі умови для зростання. Якщо допустити у цьому значний недогляд, важко буде повернути плантацію до попереднього стану. У свою чергу, коли рослини в хорошому стані, вони автоматично більш стійкі до різних стресових ситуацій. Крім того, потрібно піклуватися про насадження так само, як і на звичайних ягідниках. Часто виробники, які займаються традиційним ягідництвом, забувають про деякі важливі аспекти вирощування рослин, пропускають багато агротехнічних процедур, які згодом впливають на стан рослин та їхнє здоров’я. Як приклаl наведу тільки технологію обрізування кущів. Велика частина насаджень на наших плантаціях закладена за схемою 4,5х1 м. Завдяки такій відстані та регулярному обрізуванню кущів нам вдається вирощувати їх у природній вільній формі. Це має велике фітосанітарне значення, оскільки такі кущі після дощів швидко просихають, забезпечується хороша вентиляція і завдяки цьому спостерігаємо менший тиск на рослину з боку шкідників. У нас практично немає проблем з сірою цвіллю або хворобами, що викликають відмирання пагонів, і це в основному завдяки профілактиці. З року в рік виробництво стає все простішим, можливо, тому що ми намагаємося відслідковувати останні тенденції, технічні нововведення та дослідження, які корисні для якіснішого органічного ягідництва.

Ознайомитись з повним текстом бесіди та прогнозами експерта можна у журналі “Ягідник” №1 (17).

Оформити передплату на журнал «Ягідник»:

• за тел. +38 096 491 66 92, +38 068 513 31 87;

• e-mail nti.sad@gmail.com, sad2017@ukr.net.

Журнал «Ягідник»

Останні статті