Ожина полтавського господарства стала зіркою соцмереж

 Ожина полтавського господарства стала зіркою соцмереж

Тренд на фермерські продукти набирає обертів в Україні, в той час як у Європі та США це вже стало тенденцією. Тобто значна частина населення віддає перевагу продуктам, вирощеним чи виготовленим у невеличких сімейних господарствах. Українці також усе частіше прагнуть знати про походження їжі, яку вони вживають. Повертається культура споживання домашніх продуктів. Цікавий приклад – сімейне господарство «Полуничний рай» із Полтавщини.

Родина самотужки обробляє 70 соток землі, вирощуючи різноманітні ягоди. Царює на ділянці безшипна ожина – майже двадцять різних сортів. Ароматна й солодка ягода вже стала зіркою соцмереж, YouTube і місцевих ринків. Ми тут не говоримо про автоматизацію, надсучасні технології та захмарні обсяги. Проте й хобі це вже назвати не можна. Адже фермери побудували власну бізнес- модель: вирощують ягоди й саджанці на продаж, мають постійних клієнтів і прекрасну репутацію. Приймають на ділянці «зелених туристів», покупців та майбутніх колег. Так вони працюють багато років і називають свою стратегію досить успішною.

ДОСИТЬ САДЖАТИ ОДНУ КАРТОПЛЮ!

Розташоване сімейне господарство «Полуничний рай» біля Гадяча, що на Полтавщині. Колектив маленький, це троє засновників: Анна БАБІТА, її чоловік – Віктор, і батько – Микола ЄГОРОВ. Розпочалася ж історія господарства 15 років тому, саме із захоплення голови родини садівництвом, розповідає Анна Бабіта:

– Побувавши якось на садовому ярмарку у Вінниці, батько вирішив, що годі саджати картоплю й іншу городину, варто спробувати щось цікавіше. Там же придбав перші 10 сортів суниці садової, з якої і почалася наша справа. Готувалися до садівництва ми професійно, використовуючи всі доступні на той час технології. Вирощуючи та продаючи полуницю, зрозуміли, що ягоди різних сортів мають певні недоліки та переваги, тож вирішили експериментувати в цьому напрямку, шукаючи найкращі сорти. Так само випробували безліч різноманітних підходів до агротехнологій, тому сьогодні про вирощування ягід знаємо чи не все, до найменших деталей.

Згодом з ділянки, яка з 20 соток виросла до 70, зникло все, окрім ягідних культур. До суниці додалася малина, смородина і порічка, ожина. Нещодавно розширили ассортимент лохиною, жимолостю та виноградом. «Полуничний рай» першим у місті Гадяч привчив людей споживати ожину. Сімейна справа набирала обертів, оскільки у споживачів формувалася культура споживання ягід, раніше для них маловідомих або й невідомих. Ягідівники зрозуміли, що, маючи великий асортимент культур з різним строком дозрівання – з весни до пізньої осені, можна робити вигідний бізнес.

ЕФЕКТИВНО ВИКОРИСТАТИ НАЙМЕНШИЙ КЛАПТИК ЗЕМЛІ

В Україні розповсюджена думка, що немає сенсу займатися садівництвом на маленьких ділянках. Проте досвід родини з Гадяча говорить про інше.

– Я часто над цим задумувалася. Ми працюємо родиною весь теплий період без вихідних, і все встигаємо, та немає часу на відпочинок. Але у великого підприємства суттєві затрати на робочу силу, техніку. В нас усе переважно в ручному режимі, маємо лише маленький мотоблок. Тому, маючи невеликі ділянки, можемо отримати чистого прибутку навіть більше, ніж хтось із декількох гектарів землі. На ринку мають бути і дрібні господарства, і великі підприємства-виробники, – впевнена Анна Бабіта.

Дарина ДУБИНКА

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

+38 (0362) 60 88 21,

Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті