Останніми роками смородина різко зросла в ціні

 Останніми роками смородина різко зросла в ціні

За останні декілька років свіжа та заморожена смородина стрімко зросла в ціні. Про це повідомив президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник під час першого в Україні міжнародного конгресу з заморожування і холодної логістики ягід «Переробка та заморожування. Створення доданої вартості шляхом переробки ягід: різні бізнеси – різні можливості». Захід відбувся під час V Міжнародної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації».

– Наразі спостерігаються постійні запити на смородину, а її немає. Причина того, чому так трапилося, полягає в тому, що в смородини такий самий цикл, як і в малини, – зазначив Тарас Баштанник.

За словами експерта, колись смородина була дуже дорога. Після того, як її в 2010–2013 роках висадили чимало ягідівників, ціна на неї в 2015 році знизилася до 4 гривень за кілограм.

– Потім насадження смородини розкорчували і тепер вона знову у ціні. У Польщі ситуація така ж, – повідомив Тарас Баштанник. – Я вважаю, що, враховуючи тенденції, як знову відновлюються насадження смородини, то невдовзі щодо цієї ягоди з’явиться досить позитивна кон’юнктура.

Оксана МАРЧУК

Журнал «Ягідник»

Останні статті