Особливості осінньої обрізки смородини

 Особливості осінньої обрізки смородини

Ми вже писали про те, на що потрібно звернути увагу під час весняної обрізки смородини. Але найкращий час для обрізки цієї культури незалежно від її сорту – це осінь. Саме в цей час урожай вже зібраний, а рослини починають готуватися до періоду спокою взимку. Оскільки смородина належить до культур з раннім початком вегетації та швидким відновленням, правильно проведена процедура не завдасть рослинам жодної шкоди, написав на своїй сторінці у фейсбуці садівник Олексій Сорока.

– Головне у весняній обрізці – проводити її рано восени, коли ще немає загрози заморозків, – пише Олексій Сорока. – Якщо навесні обрізка має переважно санітарні цілі, то восени найкраще формувати крону молодих чагарників та омолоджувати старі.

Чагарники, які не досягли п’ятирічного віку, проріджують за певною схемою. Насамперед видаляють весь приріст поточного року, залишаючи лише 3-6 найсильніших гілок. Крім того, вирізають гілки, що згущують крону або зростають паралельно землі. Також потрібно уважно оглянути чагарник на наявність хвороб та за необхідності прибрати та спалити усі пошкоджені частини.

Якщо кущ смородини старший 5 років, його омолоджують: видаляють всі пагони, що ростуть всередину крони або згущують її, а також вирізують гілки старше дворічного віку. Особливість культури в тому, що плодоносять тільки пагони молодші за цей показник, а старі гілки тільки споживають поживні речовини, але не приносять плодів.

– На відміну від весняної обрізки смородини, терміни проведення цієї процедури восени більш гнучкі. Починати видалення зайвих гілок можна відразу після збирання врожаю, але краще відкласти цю процедуру до вересня-жовтня, коли рослини поступово починають вступати у період спокою, – каже садівник. – У південних регіонах її взагалі можна проводити в жовтні-листопаді, коли ще не загрози заморозків. Після видалення гілок кущі рясно поливають і мульчують пристовбурні кола, щоб кущі отримували достатньо вологи та поживних речовин у холодну пору року.

Читайте також: Що треба знати про весняну обрізку порічки

Журнал «Ягідник»

Останні статті