Осіння підготовка ягідних культур у захищеному та відкритому ґрунті

 Осіння підготовка ягідних культур у захищеному та відкритому ґрунті

Якщо ви вирішили займатися промисловим вирощуванням ягід, то маєте знати, що це цілорічна робота. Вона не завершується збором врожаю. Адже осіння підготовка ягідних культур – це запорука нормального зимування рослин і формування врожаю наступного року, вона однаково важлива для вирощування як у відкритому, так і в захищеному ґрунті.

Тож яких заходів треба вжити, щоб суниця садова, малина, ожина добре перезимували? Як отримати якісну продукцію та високий врожай наступного року? Як правильно поливати і підживлювати рослини, обрізати їх, боротись зі шкідниками, промивати крапельну систему та дезінфікувати приміщення? Про це на тренінгах, проведених у рамках проєкту ЕФКО, розповіла Ельвіра АБСЕЛЯМОВА, агроконсультант з ягідних культур, власниця патенту на корисну модель вирощування з використанням регуляторів росту рослин.

ТЕПЛИЦЯ: ОСОБЛИВИЙ ПІДХІД

В Україні у теплицях найчастіше культивують суницю садову. У світі популярні такі два види технологій: вирощування на ґрунті або методом малооб’ємної гідропоніки з використанням різноманітних інертних субстратів. Третій варіант технології – вирощування в субстраті, розміщеному в грядах на ґрунті.

Для зимового вирощування суниці садової використовуються скляні, плівкові або полікарбонатні теплиці. Ягоди вирощуються обов’язково з додатковим досвічуванням і теплом. Декілька невеликих вітчизняних господарств уже спеціалізується на цьому, але загалом взимку суницю садову вирощують рідко, бо це коштує чимало грошей, потребує багато зусиль і навчання.

Вітчизняні виробники використовують різні види субстрату: перліт, вермикуліт, торф, кокос і мінеральну вату. За словами Ельвіри Абселямової, на кокосі ягода смачніша й солодша. Це найпоширеніший у світі субстрат: він органічний та має багато переваг, наприклад високий вміст повітря. Коренева система суниці потребує до 20% повітря, тому субстрат слід заправляти у такому співвідношенні: 80% дрібних частинок і 20% великих. Так рослина буде гарно розвиватися, рівномірно отримувати елементи живлення з розчину. Крім того, фіброві волокна кокосу стійкі до розкладання.

Продовження статті читайте у друкованому журналі “Ягідник”.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті