«Органічний сад» досі збирає урожай лохини

 «Органічний сад» досі збирає урожай лохини

У той час, коли майже всі виробники вже зібрали лохину й оголосили про завершення сезону, у фермерському господарстві «Органічний сад» (ТМ STYNAVA Organic Garden), яке розташоване с. Верхня Стинава Львівської області, досі збирають урожай пізніх сортів лохини. Про це в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник» розповів керівник підприємства Богдан Боднар.

– Декілька днів тому ми закінчили збір ягід сорту Ліберті. Наразі збираємо лохину Еліот і Чандлер. Думаю, в промислових масштабах будемо збирати ягоди ще до кінця тижня, тобто до 14 жовтня. А після цього уже залишиться трохи ягід для себе, щоб просто походити на плантації та поїсти, – каже Богдан Боднар.

За його словами, завдяки розташуванню плантації лохини в гірській місцевості, осінні приморозки поки що не зашкодили насадженням:

– Приморозки в нас були, але в низині. А оскільки плантація знаходиться високо, то там не було такого суттєвого зниження температури. Морози на горі в нас настають десь у кінці жовтня, але до того часу ми вже встигнемо зібрати всі ягоди.

Богдан Боднар розповідає, що через спекотне літо цьогоріч усі сорти лохини почали одночасно дозрівати:

– Тому ми сподівалися завершити збір урожаю орієнтовно до 20 вересня. Так, перший раз збирати Еліот ми почали аж у кінці серпня! І вже думали, що два рази його зберемо і в 20-х числах закриємо сезон. Але потім настав холод і дощі, тому дозрівання лохини дещо призупинилося.

Керівник підприємства «Органічний сад» зазначає, що минулоріч сезон лохини на підприємстві завершили 8 жовтня:

– Але цього року він триває у нас ще довше і ми йдемо на рекорд!

Читайте також: «Нікдарія» планує збільшити насадження та висадити малину

Журнал «Ягідник»

Останні статті