Органічні ягоди з українського Краснокутська тепер на полицях супермаркетів ЄС

 Органічні ягоди з українського Краснокутська тепер на полицях супермаркетів ЄС

– Мені 41 рік, за освітою геолог, працюю в газовидобувній галузі, керівник підрозділу. Агрономічної освіти не маю, наразі я – організатор бізнесу, і допомагає мені досвічений агроном та моя сім’я. Ось так розпочалася наша телефонна розмова з керівником фермерського господарства «Прогрес Бері», що на Харківщині, Олегом КУДЛАЄМ. Але не все так однозначно. Ягідництво близьке нашому співрозмовникові з дитинства…

– Мої батьки працювали на Краснокутській дослідній станції садівництва (нині – Краснокутський науково-дослідний центр інституту садівництва Української академії аграрних наук). Мама – економісткою, тато – бригадиром. Коли я був маленький, вони брали мене з собою на збір малини, суниці, смородини. Батьки ходили на заробітки, брали мене, і ми заробляли якийсь відсоток. Так воно й відклалося в душі, – зазначив фермер.

ІСТОРІЯ БІЗНЕСУ

Свій бізнес Олег Кудлай розпочав 2012 року з того, що купив і розчистив від дерев та чагарників кілька земельних ділянок, на яких позносив старі будівлі, завіз туди чорнозему і посадив саджанці малини. Причому розпочав фермер із літніх сортів. Тепер же вирощує два літні – Феномен і Фенікс, а також ремонтантний, тобто осінній, – Джоан Джей. Всього, за словами фермера, під малиною у нього 12 га, з них 7,5 га – під органікою. А ще «Прогрес Бері», крім органічної малини, вирощує ожину, суницю та заготовляє бузину.

– Чому саме органічні ягоди? Ягоди, бо ж край у нас – ягідний, також у нас є Краснокутська дослідна станція садівництва. Вирощування ягід у нас дуже популярне. Швидкі вкладення – швидка віддача! – каже Олег Кудлай.

Щодо сортів, то пан Олег пояснив, що літні сорти – дуже добрі для транспортування, адже ягоди тверді, не мнуться, до того ж їх добре заморожувати. А ще не менш важливо, що ці сорти малини – Феномен і Фенікс – не потребують особливого поливу.

– У них хороші смакові якості. Це старі перевірені сорти. Фенікс – середньоранній сорт малини американської селекції, виведений наприкінці ХХ століття. А Феномен виведений на Краснокутській дослідній станції садівництва, він акліматизований. Ці літні сорти підходять для нашої кліматичної зони. І ще – літні сорти цікаві тим, що, як іде збір, дуже багато студентів хоче підзаробити, легше людей знайти, ніж восени. З ними праці людської більше, але й врожайність вища, – резюмує фермер.

За словами господаря, врожайність на органічному виробництві – від 7 до 10 т з га, а на традиційному – від 10 до 14 т.

Щоб мати рясний врожай, спочатку, окрім капіталу, треба мати мету і велике бажання працювати в такому бізнесі. Отже, саджанці. Їх придбали в компанії «ФруТек». Це був сорт Джоан Джей. Відтоді їх розмножують для себе. А Фенікс і Феномен придбали на дослідній станції, у Краснокутську. І господар ними дуже задоволений. Каже, що якість там хороша і сорти підібрані правильно.

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату  україномовного журналу «Ягідник», а також російськомовного у форматі PDF можна за телефонами:

Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46

Ірина Петронюк, тел..: +38 096 491 66 92

Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516

Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com

Ірина Калюжна, тел: +38 096 45 87 682

Директор проєкту: Надія Ящук, співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net

Автор ідеї – Катерина Конєва, шеф-редактор/ співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті