«Органічні» перспективи для волинської глибинки

 «Органічні» перспективи для волинської глибинки

Як ягідний бізнес дає змогу розвиватись українським селам

Органічне ягідництво – відповідальна справа, яка потребує особливої ретельності. Однак у цьому бізнесі важливо не тільки старанно працювати і набувати нових знань, а й по-справжньому любити те, чим займаєшся, вважають у ТОВ «АГРОФРУКТ ЛТД». Підприємство, яке входить до групи компаній «POLKO GROUP», у волинському селищі Маневичі нині є одним з найбільших роботодавців. Та, вочевидь, найголовніша його «родзинка» – особлива співпраця з жителями області, які вирощують органічну малину на власних земельних угіддях і згодом реалізовують її на підприємство. Така синергія взаємовигідна. Адже власники невеликих земельних ділянок мають підтримку підприємства в отриманні необхідної сертифікації, супровід фахівців та можливість збуту вирощеної ягоди за вигідними цінами. Натомість у ТОВ «АГРОФРУКТ ЛТД» отримують якісну органічну малину, вирощену в різних куточках Волині дбайливими господарями, котрі строго дотримуються всіх вимог органічного виробництва.

ОРІЄНТУЮТЬСЯ НА ОРГАНІКУ

Відлік історії ТОВ «АГРОФРУКТ ЛТД» розпочався на зорі незалежності України: його попередником було трейдерське підприємство, засноване ще у 1991-му. Вже тоді там практикували заморожування грибів та ягід, які постачали жителі Волинської і сусідніх областей. У нинішньому ж вигляді підприємство «АГРОФРУКТ ЛТД» заснували в 2003 році. Спершу на ньому працювали з дикоросами – на переробку приймали гриби, журавлину, горобину, брусницю, чорницю. А згодом зайнялись і продукцією, вирощеною господарями на полях. Епоха органіки почалася в 2006-му, коли відбулася перша сертифікація Сполученими Штатами Америки. У 2016 році почалась сертифікація у «Органік стандарт», і підприємство взялось активно налагоджувати програму роботи з власниками присадибних ділянок, за якою працює досі, розповідає менеджер із заготівлі ТОВ «АГРОФРУКТ ЛТД» Анна ТКАЧУК:

– Орієнтуємося на невеликі ділянки – до 2-х гектарів. До нашого бізнесу приєднуються звичайні люди, які бачать перспективу саме в органіці, однак усвідомлюють, що необхідна сертифікація коштуватиме дуже дорого. Тому наше підприємство забезпечує їм сертифікацію плантації, а також інформаційну підтримку і супровід у процесі становлення і подальшої роботи. Для нас важливо, аби господарі, котрі вирішили з нами співпрацювати, були свідомими особливостей органічного виробництва та умов, яких потрібно дотримуватися в процесі вирощування малини. Натомість наше підприємство підтримує їх протягом усього періоду сертифікації. Після одержання статусу «органічної» наші партнери отримують змогу реалізувати вирощену продук- цію за актуальними цінами на органічну ягоду.

Нині земельні ділянки, на яких господарі вирощують органічну малину для ТОВ «АГРОФРУКТ ЛТД», розкидані по всій Волинській області: такі плантації є в п’яти районах. Це 29 господарств загальною площею близько 30 гектарів. У перспективі ж на підприємстві мають намір розвивати такий напрям діяльності та долучати до справи нових партнерів. Площі планують розширити до 100 гектарів. Головна умова для співпраці – мати у власності земельну ділянку і твердий намір зайнятись органічним ягідництвом. Розосередженість же ділянок по всій області на підприємстві вважають радше перевагою, аніж недоліком.

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46

Ірина Петронюк, тел..: +38 096 491 66 92

Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516

Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com

Ірина Калюжна, тел: +38 096 45 87 682

Директор проєкту: Надія Ящук, співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net

Автор ідеї – Катерина Конєва, шеф-редактор/ співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті