Органічне виробництво в Україні тримається на рівні 1%

 Органічне виробництво в Україні тримається на рівні 1%

Інфографіку розробив інформаційний центр «Зелене досьє» та орган сертифікації «Органік стандарт»

За результатами моніторингу органічного ринку 2020 року, які представило Міністерство економіки України, кількість площ органічних земель в Україні залишається на рівні 1%. Про це повідомляє OrganicInfo.

Загальна кількість земель, що зайняті під органічним виробництвом, на кінець 2020 року становить трохи більше 462 тис. га, що на 5 тисяч га менше (-1,2%), ніж у 2019 році. Водночас збільшилась кількість земель, що мають органічний статус, – на 26 тисяч га (+6,8%).

Зменшилась і кількість виробників органічної продукції – з 490 у 2019 році до 417 у 2020, втім, залишається більше 130 інших сертифікованих операторів органічного виробництва. До таких операторів відносяться переробні підприємства, імпортери та експортери органічної продукції.

Нагадаємо, що на початку березня Кабінет Міністрів України в Національній економічній стратегії встановив ціль щодо досягнення не менше 3% загальної площі сільськогосподарських угідь України під органічним виробництвом до 2030 року. Але, на жаль, досі не запрацював механізм державної підтримки органічних виробників.

Читайте також: Віднині 23 вересня – Органічний день ЄС.

ТМ BigBlue увійшла до 15 найвідоміших органічних брендів.

Журнал «Ягідник»

Останні статті