Органічна порічка: чому компанія «Двіпа» зробила ставку на цю нішеву культуру

 Органічна порічка: чому компанія «Двіпа» зробила ставку на цю нішеву культуру

Вирощувати органічні суницю садову, малину та порічку, заморожувати, сублімувати, а також продавати на експорт і у власному інтернет-магазині під торговою маркою Ahimsa. Саме так працює фермерське господарство «Двіпа», розташоване у селі Чернеччина Дніпропетровської області. Підприємство обробляє 150 гектарів землі, які сертифіковані «Органік Стандарт». Окрім того, ягідні насадження мають ще й американський органічний сертифікат для подальшої реалізації продукції на ринку США. Про те, чому компанія вирішила вирощувати таку нішеву культуру, як порічка, чи є ринок цієї ягоди та наскільки вона популярна, журналу «Ягідник» розповів агроном ФГ «Двіпа» Богдан ГНАТЮК.

СУНИЦЯ САДОВА, ПОРІЧКА ТА МАЛИНА: ЧОМУ САМЕ ЦІ КУЛЬТУРИ У ФГ «ДВІПА»?

2019 року у фермерському господарстві «Двіпа» висадили перші ягідні культури – суницю садову та малину, а також встановили власне обладнання для заморожування.

– Ми прагнули організувати так званий ягідний конвеєр. Так, спочатку в нас достигає рання суниця садова, а потім осіння малина. І між ними потрібно було вирощувати ще якусь ягоду, щоб був безперервний процес заморожування. Розглядали варіанти ожини та порічки, але обрали останню, адже на той момент нам здавалося, що це нішева ягода і органічним методом її ніхто не вирощує. У результаті висадили плантацію площею 4 гектари, – розповідає Богдан Гнатюк.

Сорт обрали середньостиглий – Йонкер Ван Тетс. За словами агронома ФГ «Двіпа», він надійний і перевірений:

– Саджанці купували в компанії «Декоплант». Загалом, садивний матеріал порічки в Україні купити не складно, але якщо йдеться про ве- ликі кількості саджанців, то їх завж-ди потрібно замовляти заздалегідь, оскільки це не дуже поширена ягода.

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ПОРІЧКИ: ПОЛИВ, ПІДГОТОВКА, ЖИВЛЕННЯ І ЗАХИСТ

Плантацію порічки у господарстві висадили на місці колишнього промислового яблуневого саду, саме тому тут залишилися і встановлені стовпи, і облаштований полив.

– Тобто у нас уже була підготовлена ділянка площею 4 гектари відповідно до того, як у нас облаштований полив. У нас можливості поливу розраховані майже на 70 гектарів, але фактично поливаємо лише 20 гектарів. Воду для зрошення офіційно беремо через лічильник з річки Оріль, а краплинне зрошення в 2004 році нам встановила компанія A.I.K., – зазначає Богдан Гнатюк. – Оскільки на місці цього ягідника раніше росла яблуня, то ділянка була дуже заросла – там було багато пирію. Тому перед посадкою саджанців ми декілька разів її переорювали, дискували, садили сидерат (зокрема гірчицю) і вносили перегній.

Схему посадки порічки обрали стандартну – 3,5 х 0,7 м. За словами агронома ФГ «Двіпа», якщо порівнювати з іншими ягідними культурами, порічка зовсім не вибаглива. Але водночас її живлення значною мірою залежить від складу ґрунту: якщо він має гарні показники, то рослини потребують мінімального внесення добрив.

– Оскільки в нас карбонатні ґрунти, для підкислення ми вносимо сірку. Крім того, щорічно даємо 10 тонн вермікомпосту. Беремо його в сусіднього господарства: там є корови, також вони мають каліфорнійського черв’яка, з допомогою якого і робиться вермікомпост. У результаті ми отримуємо більш концентроване добриво, яке не містить насіння. Адже у звичайному компості є дуже багато насінин, які потім проростають і створюють додаткові проблеми, – каже Богдан Гнатюк.

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 4 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник»«Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті