Органічна малина з Рівненщини європейського зразка

 Органічна малина з Рівненщини європейського зразка

Як підприємство «Дедденс Агро» вирощує малину для німецького ринку

Компанія «Дедденс Агро» з Рівненської області – експортно орієнтована. 30 гектарів займають малина та суниця садова, весь урожай яких заморожують та експортують у Німеччину. Про особливості вирощування органічної малини, способи покращення та збільшення врожаю ягід, а також особливості заморожування ягід на ринку України журналу «Ягідник» розповів агроном господарства «Дедденс Агро» Дмитро БРИЦОВ.

Плантація малини на підприємстві сягає 22 гектари. На початку 2022 року у господарстві планували збільшити площу з органічною малиною до 40 гектарів, а також розширити насадження суниці садової. Але війна змусила тимчасово відмовитися від задумів.

– Ми планували посадити пізньостиглі сорти малини, тому що нам потрібно розтягнути сезон збору врожаю. Зараз у нас росте ранньостиглий сорт Полана, яким ми задоволені. Також ми вирощували ще й сорт Полка, але його обов’язково треба було підв’язувати на шпалеру. Це, відповідно, потребує більше вкладених коштів, а в кінці результат виходить такий самий, як і в сорту Полана, – розповідає Дмитро Брицов.

Весь урожай малини на підприємстві заморожують і партіями по 20–30 тонн експортують у Німеччину. Залежно від якості ягоди, малину далі переробляють і використовують для виготовлення компотів, джемів чи інших продуктів харчування.

Агроном підприємства зазначає, що цьогоріч масовий збір малини розпочався дещо пізніше, а врожайність ягід стала нижчою, якщо порівнювати з минулим роком. Перша причина цього полягає в погодних умовах, через які ягоди достигають повільно та неоднорідно. Окрім того, насадження частково пошкоджені хрущем і дідімеллою (пурпуровою плямистістю).

– Так, личинка хруща цього року почала шкодити значно пізніше. Вона проявилася та почала шкодити під час масового цвітіння малини, – зазначає Дмитро Брицов.

Співзасновниця медіагрупи «Технології та Інноваціії»
Надія Ящук із Дмитром Брицовим

МАЛИНА Й ОРГАНІЧНА ТЕХНОЛОГІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ВИРОЩУВАННЯ ТА ДОГЛЯДУ

Органічна технологія вирощування ягід має свої особливості. Так, ранньою весною на підприємстві «Дедденс Агро» всю малину обов’язково скошують, а рештки мульчують або вивозять. Потім прикореневу зону рядка обробляють фрезою, причому декілька разів.

– Після кількох фрезувань ми вносимо цинк, а також компост Із розрахунку 5–6 тонн на гектар. Для цього використовуємо готовий компост «Біоактив», він сертифікований і містить у своєму складі азот, фосфор і калій. Розкидаємо його повністю на всій плантації, тобто так підживлюється і малина, і міжряддя, в яких росте біла конюшина. З часом конюшину, яка накопичує азот і дає його рослинам, ми скошуємо, – зазначає агроном підприємства «Дедденс Агро».

Коли малина відростає заввишки 10–15 сантиметрів, в насадженнях застосовують фосфорно-калійні добрива з розрахунку 100–150 кілограмів на гектар. Їх вносять разом із системою зрошення, щоб вони краще розчинялися і давали необхідний результат. Окрім того, перед цвітінням малину підживлюють кальцієм для росту кореневої системи та бором.

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 4 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник»«Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті