Органічна лохина: сповідь агронома

 Органічна лохина: сповідь агронома

Агроконсультант Анна Луцько розповідає про перші кроки на шляху до розвитку такої популярної нині органічної лохини. Про перші поразки та яскраві злети – зі слів агроконсультантки.

ОРГАНІКА: ПЕРШІ КРОКИ

Розвиток промислового органічного ягідництва в Україні розпочався ФГ «Агро Стариця», що на Київщині. В 2012 році мене як спеціаліста запросили на цілину, де згодом бул закладені насадження суниці садової, малини та лохини високорослої з власноруч дорощеного садивного матеріалу. Це була перша промислова ягідна плантація, що працювала за органічною технологією.

Професійних спеціалістів цього напрямку не було, досвіду – також. Тож я вчилася разом із власниками ферми. Уявіть собі, ми, агрономи, на той час були настільки далекі від органіки, що природнє заселення малини личинками семикрапкового сонечка (ентомофага) викликало переполох! Адже імаго (дорослу особину) всі знають з дитинства, а от личинку, я впевнена, мало хто бачив, а вона дуже схожа на личинку колорадського жука. Але, як би там не було, ФГ «Агро Стариця» успішно працює до цього часу, обравши свій шлях – шлях філософського органічного розвитку.

На початку мого становлення як спеціаліста ягідівника-органіка цей напрямок господарювання викликав протест: я відчувала ефект зв’язаних рук, страх – як бути без хімії, а також недовіру. Згодом практика дала відповіді на всі запитання. Я уявити собі не могла, що органічне ягідне поле схоже на рай, створений руками людини. Отже, ФГ «Агро Стариця» було моїм першим органічним ягідним підприємством, першим вдалим досвідом у цьому напрямку. Але агрономічні знання вимагали адаптації до органічних технологій, а органічні технології своєю чергою – знань і розвитку, бо Україна – це не Швейцарія, за сертифікацією якої працює «Органік Стандарт». Тож ми почали розвиватися…

Ознайомитись з повним текстом можна у журналі “Ягідник” №1 (17).

Оформити передплату на журнал «Ягідник»:

• за тел. +38 096 491 66 92, +38 068 513 31 87;

• e-mail nti.sad@gmail.com, sad2017@ukr.net.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *