Органічна лохина BigBlue: 80 % продажів – це внутрішній ринок

 Органічна лохина BigBlue: 80 % продажів – це внутрішній ринок

Цьогоріч ягідний сезон виявився складним для всіх виробників, адже ягоди – це не товари першої необхідності, на які є попит в умовах війни. Але деякі ягідівники заздалегідь готувалися до можливих форс-мажорів і попередньо домовлялися про продажі. Одне з таких підприємств – СВК «Ягідки» (ТМ BigBlue). Думками про те, яка наразі спостерігається ситуація на ринку лохини в Україні та Європі, особливостями реалізації ягоди та попитом на лохину ексклюзивно з проєктом «Ягідник» поділився співзасновник СВК «Ягідки» Олег Науменко.

– Наразі сезон лохини рухається, на жаль, у тих рамках, які я прогнозував ще у лютому-березні. Тобто вже тоді було зрозуміло, що лохина – це не товар першої необхідності, і коли в Україні триває війна, то лохина не стає пріоритетною для покупців. Таким чином, порівняно з минулим роком ціна на органічну ягоду на українському ринку просіла приблизно на 20-30 %. Якщо говорити про колег і конвенційне виробництво, то це взагалі колапс, тому що в Україні ціни досягали рекордного мінімуму – 50-60 гривень за кілограм, – каже Олег Науменко.

За його словами, наразі ціна трохи піднялася, але головне питання полягає не в вартості лохини, а в тому, що навіть при низькій ціні немає обігу ягоди. Тобто лохину не купують, її продажі порівняно з минулим роком зменшилися у два рази.

– І це при тому, що ціна на ягоди приваблива, діють акції тощо… Але я таку ситуацію прогнозував ще раніше, тому ми заздалегідь готувалися до форс-мажору. Так, ми підписали контракт і почали співпрацю з одним із найбільших кооперативів з лохини в Польщі. В результаті вже відвантажили в Польщу першу партію лохини обсягом 17 тонн, – розповідає співзасновник СВК «Ягідки» (ТМ BigBlue).

Наразі господарство вже реалізувало майже 100 тонн лохини – а це трохи більше половини запланованого врожаю. Що важливо, близько 80 % продажів – це внутрішній ринок України, а все інше – експорт.

– Ми заздалегідь готувалися та мали додаткові аеродроми, куди можна було б приземлитися, якщо в Україні на ринку лохини трапляться збої та проблеми. Звичайно, цього року ми не отримаємо такого прибутку, який могли б отримати, продаючи лохину за нашими стандартними процедурами своїм клієнтам в Україні. Цього року ми ставили собі план – досягнути нульової рентабельності та не вийти в мінус. Ягоду ми продамо, головне, що не будемо викидати чи переробляти її, – каже Олег Науменко.

На думку Олега Науменка, у Європі ситуація приблизно така ж сама, як і в Україні, адже економічна нестабільність і війна там також мають свій вплив і наслідки:

– Так само люди шкодують гроші і не так активно витрачають їх на ягоди. Словом, в Європі ситуація така ж, як і в Україні, але її масштаби дещо інші.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: Новий випуск журналу «Ягідник» уже скоро вийде друком!

ТМ BigBlue увійшла до 15 найвідоміших органічних брендів

Журнал «Ягідник»

Останні статті