“Органічна лохина вимагає найркащих рішень щодо води і добрив. Поки що я таких не зустрічав”, – експерт

 “Органічна лохина вимагає найркащих рішень щодо  води і добрив. Поки що я таких не зустрічав”, – експерт

Павел ВАВРИЩУК, директор плантації Polana Sp. Z o.o. у Польщі розповів журналістам “Ягідника” про тенденції вирощування органічної лохини.

За словами експерта, найбільші труднощі при вирощуванні лохини органічним способом – це відсутність рішень щодо можливостей підкислення води.

“У місці розташування нашої плантації вода, яку ми використовуємо для зрошення, має відносно хороший показник pH – 6, і ми можемо використовувати її без необхідності підкислення. Однак якщо вода має високий рН (вище 7), вона практичн не підходить для поливу лохини. В органічному виробництві ми не можем використовувати азотну або сірчану кислоти. Деякі ягідівники намагаються використовувати лимонну кислоту, але оскільки це синтетичний продукт, її застосування також не допускається. Отож, залишається тільки ведення господарства в місцях, які мають доступ до води відповідної якості”, – резюмує експерт.

Ще одна проблема, про згадав польський ягідник – це шкідники, боротьба з якими осбливо складна при вирощуванні в тунелях.

“Я маю на увазі, наприклад, попелиці або павутинні кліщі. Передусім, ми намагаємося обмежити їх кількість за допомогою застосування парафінових препаратів, але вони не завжди достатньо ефективні. Іноді необхідно просто обрізати кінчики пагонів, де знаходяться ці шкідники, і знищити їх. Проти павутинних кліщів використовуємо їхніх природних ворогів, тобто хижих кліщів, яких вводимо навесні у вигляді повстяних смужок, у котрих зимують самки цього корисного клі-ща. Ми також чекаємо на реєстрацію олійних препаратів для вирощування лохини, які як засоби природного походження можуть бути дозволені в органічному виробництві”, – каже Павел Ваврищук.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *