Оптимальне підживлення ягід – основа відмінного врожаю

 Оптимальне підживлення ягід – основа відмінного врожаю

При інтенсивному вирощуванні ягід особливого значення набуває раціональна система підживлення рослин. Головне завдання
виробника – максимально забезпечити потреби культури в елементах живлення. Це сприяє активізації фотосинтезу, процесів
росту, диференціації генеративних бруньок і, відповідно, забезпечує високу врожайність, поліпшення якості плодів і підвищення зимостійкості рослин.

ПЕРЕВІРЕНО ЕКСПЕРТАМИ

Будь-який ґрунт має у своєму складі певні макро- та мікроелементи. Але навіть найбільш родюча земля не в змозі забезпечити ягідні культури поживними речовинами в необхідній кількості. Особливо це стосується ремонтантних сортів, що плодоносять упродовж усього сезону і потребують достатнього удобрення. Важливо передбачити можливі дефіцити макро- та мікроелементів для максимального розкриття потенціалу врожайності й уникнути їх, адже запобігти стресовим станам рослин завжди краще, ніж боротися з їхніми наслідками.

Для того аби задовольнити всі потреби ягідної культури, фермери та агрономи обирають препарати нідерландського виробника FiloCal®, які компенсують потреби рослин у поживних речовинах. Добрива протягом багатьох років успішно використовуються німецькими садівниками, їх цінують нідерландські виробники фруктів, ягід і саджанців. Filocal® офіційно зареєстрований в Україні та вже два роки успішно застосовується в садівничих господарствах.

Filocal® – це збалансоване позакореневе підживлення, що дуже добре засвоюється рослинами. Добриво призначене для ягідництва й садівництва і у своєму складі містить повний набір макро- і мікроелементів, які компенсують потреби рослин у по- живних речовинах, серед яких, приміром, кальцій, магній, азот, калій, фосфат, бор, залізо, мідь, марганець, молібден, цинк, кобальт.

Добрива мають багато переваг. Головна з них – гарне поєднання з фунгіцидами, що забезпечує належний рівень рН 6,5 робочої рідини, який ідеально підходить для більшості засобів захисту рослин. Вся лінійка засобів живлення рідкої форми, вноситься по листу за допомогою обприскування. Одразу після першої обробки ягідники зауважують зниження побуріння кущів, краще забарвлення плодів, ріст урожайності і стійкість рослин до захворювань.

FiloCal® можна використовувати у всіх фазах росту рослин, він безпечний при високих температурах і в умовах низької вологості. Ретельно підібрана формула, хелатізація мікроелементів і кислота EDTA у складі запобігають випаданню осаду в розчині й забезпечують відмінний ріст рослин.

СХЕМИ ЗАСТОСУВАННЯ

Садівники та ягідники, що користуються препаратами FiloCal®, виокремлюють чотири основні види підживлення і застосовують їх у певні проміжки розвитку рослини. Завдяки правильному застосуванню препарату можна покращити колір, розмір, смак і лежкість навіть м’яких ягід. Наприклад, Filocal® Фе на основі заліза, бору, марганцю, молібдену та цинку застосовується до цвітіння: 1 л/га, бажано двічі.

Під час цвітіння і після нього використовують Filocal® Фоліар Фід на основі азоту, калію, фосфату, бору, заліза, міді, марганцю, молібдену та цинку – 3–5 л/га. Такий комплексний набір дає змогу утримати цвіт, додає елементів, яких не вистачає рослині. Вітаміни підживлюють культуру, вона краще розвивається і плодоносить. Від самого початку й до закінчення цвітіння можна використовувати Filocal® Кальціум, який містить кальцій і магній. Цей препарат надає щільності та лежкості плодам.

Систему підживлення можна удосконалити й обговорити з консультантами компанії та адаптувати для кожного господарства в конкретних умовах росту і розвитку рослин, варіюючи кількість обробок.

Завдяки такому типу добрив у ягідників є можливість впливати на процеси росту і розвитку рослин, регулювати строки їхнього цвітіння і дозрівання та керувати ними, формувати врожай потрібної якості, зберігаючи при цьому найкращі властивості фруктів і ягід. Застосування Filocal® дозволяє аграріям максимально реалізувати потенційні можливості свого поля і, в результаті, отримати кращий кінцевий прибуток.

ЛІНІЙКУ ДОБРИВ ПРЕДСТАВЛЯЮТЬ:
Filocal® Calcium містить кальцій і магній.
Filocal® Foliar Feed створений на основі азоту, калію, фосфату, бору, заліза, міді, марганцю, молібдену та цинку
Filocal® Blue містить у своїй основі бор, кобальт, магній, молібден і цинк
Filocal® Fe створений на основі заліза

Більше матеріалів – у №2 журналу “Ягідник”.

Журнал «Ягідник»

Останні статті