Оптові ціни на лохину в Україні впали майже на третину

 Оптові ціни на лохину в Україні впали майже на третину

Лохина стала єдиною ягодою в Україні, площа з насадженнями якої за останній рік значно зросли. І хоча старт сезону розпочнеться в липні, експерти вже зараз прогнозують урожай понад 7 тис. тонн, повідомляє UBR.

Ставка фермерів саме на цю ягоду не випадкова, адже інтерес до неї стабільно зростає з 2016 року як на внутрішньому ринку, так і у покупців в країнах ЄС.

Новим напрямком збуту лохини став Близький Схід, зазначив керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорев. Але через заморозки в травні минулого року аграрії не змогли зібрати потрібних 4000 т і повною мірою задовольнити попит іноземців. Тому фермерські господарства почали збільшувати кількість насаджень до більш ніж 4 тис. га. Планується, що за відсутності дощів та сильної посухи врожай сягатиме понад 7 тис. тонн.

Це вплине і на ціну: експерти запевняють, що вартість для оптових покупців буде нижче $7 за кг. Для порівняння, минулого року лохина в опті коштувала $10.

Але запропонувати дешевший продукт і конкурувати з Іспанією або Польщею наша країна все ще не зможе. Ці країни часто пропонують більш низькі закупівельні ціни на аналогічні елітні сорти – навіть на рівні $5 за кілограм.

Про роздрібні ціни експерти говорити поки не готові. Так чи інакше, якщо в минулому році кілограм лохини коштував українцям приблизно в 200-250 грн, то в цього року через падіння оптових цін вартість повинна впасти і в магазинах.

Нагадаємо, польські ягідівники прогнозують гарний урожай лохини.

Як погода в Україні вплинула на насадження лохини.

Думка експерта: ціни на лохину в майбутньому будуть знижуватися.

Журнал «Ягідник»

Останні статті