Олег БАЗЮК, розсадник «Долина-Агро»: «Раджу обирати традиційні сорти лохини»

 Олег БАЗЮК, розсадник «Долина-Агро»: «Раджу обирати традиційні сорти лохини»

Здоровий і якісний садивний матеріал – це питання No 1 при створенні будь-якої плантації. І з цим, мабуть, ніхто не сперечатиметься. Адже за потреби стан ґрунту ягідівники коригують, додаючи ті чи інші елементи, підбирають правильний сортовий склад для певної плантації, облаштовують необхідне зрошення, складають технологічну карту тощо. Але всі ці кроки може звести нанівець неякісний садивний матеріал, який ставить під загрозу подальшу долю плантації. Все про те, як вирощувати здорові саджанці лохини високорослої, знає Олег БАЗЮК – директор розсадника «Долина-Агро» з м. Долина Івано-Франківської області. Компанія займається вирощуванням якісного садивного матеріалу лохини та рододендронів, виведенням нових сортів лохини, а також розмножує ліцензовані сорти підщеп для черешні, сливи та абрикосів. Детальніше про роботу розсадника і плани на майбутнє Олег Базюк розповів журналістові «Ягідника» під час візиту на підприємство.

САДИВНИЙ МАТЕРІАЛ: ЯКА ЦІНА ПОМИЛКИ?

Плантація апріорі має закладатися тільки здоровим і якісним садивним матеріалом від сертифікованого та перевіреного розсадника, вважає Олег Базюк:

– Садивний матеріал ніколи не повинен викликати сумнівів. Оскільки, як би ягідівник не готував поле, які б кошти у нього не вкладав, але якщо ділянка закладена нездоровим садивним матеріалом, то вся плантація приречена. Тому питання якісного садивного матеріалу ніколи не зникало, і воно набирає актуальності, особливо тепер, коли пропозиція на ринку саджанців досить велика.

При цьому фахівець зазначає, що через надмір пропозиції та гонитву за масштабами завжди є ймовірність того, що ягідівник може недогледіти фітопатологічний стан саджанців, наявність шкідників, вірусів або взагалі переплутати сорти.

– В Україні спостерігається велика пропозиція садивного матеріалу, є чимало розсадників, які виготовляють його. І вітчизняним ягідівникам варто розуміти, що не завжди те, що виготовлене/вирощене за кордоном, краще, ніж українське. Я в цьому переконаний, адже бачу результат, коли ми висаджуємо садивний матеріал разом з нашими конкурентами – українськими чи західними. Я та мої партнери можемо сміливо дивитися в очі нашому покупцю, адже ми нічим не гірші! – зазначає директор розсадника «Долина-Агро» Олег Базюк. – Але обов’язково треба бути уважним і ретельно обирати садивний матеріал. В ідеалі потрібно приїжджати на розсадник і подивитися, як ростуть саджанці, чи вони здорові, чи не мають шкідників… Адже купувати їх восени, коли вони без листя, та оцінювати лише форму рослини – неправильно.

СТВОРЕННЯ ЛОХИНОВОЇ ПЛАНТАЦІЇ: СУМИ, ПЕРІОД ОКУПНОСТІ ТА ТРИВАЛІСТЬ ПРОДУКТИВНОСТІ

Наступний етап після вибору садивного матеріалу – його висаджування і закладання плантації. За словами Олега Базюка, висаджувати саджанці лохини можна у різні пори року:

– У принципі, це можна робити навіть і влітку. В нас є покупці, які весною не встигли підготувати поле, тому висаджують лохину влітку, причому на ділянках площею декілька десятків гектарів. У цьому нічого критичного немає, адже це дворічні саджанці з закритою кореневою системою, які швидко адаптуються та приживаються.

Проте висаджувати саджанці на майбутній плантації лохини в північно-східних регіонах України директор розсадника «Долина-Агро» рекомендує весною.

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46

Ірина Петронюк, тел..: +38 096 491 66 92

Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516

Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com

Ірина Калюжна, тел: +38 096 45 87 682

Директор проєкту: Надія Ящук, співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net

Автор ідеї – Катерина Конєва, шеф-редактор/ співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті