Огляд ягідного ринку Європи

 Огляд ягідного ринку Європи

Ситуація на ягідному ринку всієї Європи була досить складною: стрибки цін, дефіцит ягід, непередбачувані погодні умови тощо. Все це вплинуло на ягідний сектор кожної з країн. Нortidaily.com підготував огляд ягідного ринку Європи та, зокрема, найбільших гравців галузі – Нідерландів, Бельгії, Німеччини, Італії, Іспанії та Польщі.

Нідерланди: падіння ринку малини та дефіцит ожини

– У нас був дуже складний період на ринку малини, але після Великодня обсяги ягід збільшилися, – зазначив голландський торговець м’якими фруктами. – До Великодня ціни були дуже високими, але після цього обсяги зросли, а ціни впали. При цьому за якістю малина з Марокко та Португалії набагато краща за іспанську.

Окрім того, на ринку спостерігався великий дефіцит ожини. Іспанське виробництво цієї ягоди зменшилося, тому на ринку з’явилася мексиканська ожина. При цьому сезон для нідерландських виробників червоної смородини був вдалий, обсяги ягід плавно знижувалися.

Бельгія: популярність малини й ожини продовжує зростати

Сезон бельгійських ягід розпочався у квітні: малини – на початку квітня, а ожини – у середині. Останніми роками популярність малини в країні значно зросла, що, своєю чергою, впливає на збільшення плантацій  найбільшого кооперативу в Бельгії. Основним сортом малини, який вирощують у Бельгії, залишається Кванза. Він характеризується не тільки вишуканим смаком, але також твердими та червоними ягодами, довшим періодом плодоношення та тривалим терміном зберігання, завдяки чому він придатний для експорту.

Окрім того, в Бельгії значно зросла популярність ожини. Останні дані дослідницької фірми GFK свідчать, що споживання цієї ягоди в країні за останні 5 років зросло на 59%.

Німеччина: помірний попит за високими цінами

У Німеччині ринок ягід перебуває в тупиковій ситуації, повідомляє один з імпортерів. Напередодні Великодня попит на малину й ожину зростав, але за останній тиждень перед святом він значно впав. Основна частина ягід надходить з Іспанії, Португалії та Марокко та Чилі.

– Пропозиція більш ніж велика, особливо малини. Ціни на ягоди трималися на високому рівні, але відразу після Великодня вони почали падати, – зазначив один з виробників ягід.

Італія: ціни на ожину на високому рівні

Італійці споживають багато ягід: ожину, малину червону смородину тощо. Торговець з півночі Італії зазначає, що червона смородина в основному імпортується з Чилі та Нідерландів. Попит на ожину певний перебільшував пропозицію, тому ціни на ягоди були високими. Що стосується малини, то вона імпортується з Марокко, Іспанії та Португалії.

Один з місцевих виробників ягід каже, що сицилійський сезон добре розпочався як за якістю, так і за кількістю. На півдні Італії сезон малини стартує на початку травня, а перша ожина очікується в середині травня.

Іспанія: на 25% менше малини

Малина в Іспанії в перші місяці 2021 року постраждала від негоди, через що врожайність знизилася приблизно на 25%. Незважаючи на це, ціни залишаються прийнятними і без значних коливань, оскільки попит залишається стабільним.

Польща: обсяг експорту малини зменшився через дефіцит робочої сили, посилення конкуренції та падіння цін

У Польщі свіжі малина й ожина зафіксували найбільший приріст продажів за перші дев’ять місяців 2020 року. Експорт ягід зріс на 42% порівняно з 2019 роком і досяг 23,4 мільйона доларів. Проте зростання доходів від експорту головним чином було зумовлене зростанням експортних цін на малину в 2020 році, тоді як сам експорт зріс лише на 14%. Раніше Польща експортувала значно більше свіжої малини, але в останні роки дефіцит робочої сили, посилення конкуренції та падіння цін на світовому ринку малини зменшили цей показник. Поки що рано говорити, якими будуть обсяги в новому сезоні, однак холодна погода могла пошкодити плантації.

Нагадаємо, що чекає на українських ягідівників цього року?

Журнал «Ягідник»

Останні статті