Один із секретів успіху переробників із Сербії – правильний вибір постачальників обладнання

 Один із секретів успіху переробників із Сербії – правильний вибір постачальників обладнання

Тетяна СМІРНОВА

Незважаючи на те, що на глобальній мапі постачальників заморожених та перероблених фруктів і ягід Сербія з’явилася відносно нещодавно, цій країні вже вдалося посісти гідне місце серед світових лідерів сегменту. Крім того, досвід сербських переробників почали вивчати та переймати й учасники ягідного бізнесу з інших країн.

Зокрема, саме Сербія стала місцем проведення унікального професійного тренінгового курсу «Технології заморожування ягід», який організувала асоціація «Ягідництво України» спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) у межах ініціативи #EU4Business за фінансової підтримки Європейського Союзу.

За словами президента асоціації «Ягідництво України» Ірини КУХТІНОЇ, секрет такого прориву Сербії полягає відразу в декількох моментах: сприятливі кліматичні умови та доволі вдале географічне розташування. Таким чином, ця країна може успішно торгувати як з країнами Євросоюзу, так і з Росією, котра, до речі, наразі є вельми перспективним імпортером, враховуючи ембарго щодо ЄС.

Варто зазначити, як свідчить досвід сербських компаній, для досягнення таких результатів зовсім не обов’язково гнатися за новітніми технологіями та постійними модернізаціями. Головне – обрати надійного постачальника обладнання.

Яскравим прикладом є підприємство POLJOPRIVREDNO DOBRO, що знаходиться у місті Зайчар. Завод побудований у 2007 році. Спочатку власники вважали доцільним приділити максимум уваги концепції та обладнанню підприємства. Отже, вирішили звернутися до лідерів галузі – компанії PIGO.

– Ми впевнені, що запорука багаторічної успішної роботи нашого підприємства полягає в тому, що від самого початку обрали собі правильних і професійних партнерів. Так, саме партнерів, а не просто постачальників обладнання. По-перше, в нашому випадку PIGO це не тільки виробник устаткування, але й розробник усієї концепції заводу від самого початку. А по-друге, відколи ми встановили обладнання компанії PIGO, її спеціалісти забезпечують повний супровід і продовжують надавати нам різноманітні консультації, зокрема, безпосередньо на підприємстві, – кажуть керівники підприємства POLJOPRIVREDNO DOBRO.

– Наша філософія дуже проста і залишається незмінною: ми прагнемо давати краще тим, хто цього потребує. Але «краще» зовсім не означає «нове» чи «надсучасне». Краще – це дієве та практичне. Наприклад, цей завод працює на обладнанні PIGO від самого початку, тобто уже 13 років, і за цей період тут майже нічого не змінилося. Я дуже хотів, щоб саме цей об’єкт відвідали учасники курсу. Особисто мені дуже подобається його концепція: компактно, практично та функціонально, – розповідає генеральний директор компанії PIGO Горан ОБРАДОВИЧ.

Наразі основний продукт переробки на POLJOPRIVREDNO DOBRO – вишня. Тут не тільки заморожують плоди, але й виготовляють сировину для кондитерської промисловості.

Щороку підприємство заморожує майже 2 тис. тонн вишні. Певну частину сировини отримують з власного саду площею 13 га, інше закуповують. Крім того, на цих потужностях переробляють 400-500 тонн сливи та інших фруктів і ягід на рік.

– Проєктуючи цей завод, ми ставили перед собою завдання не тільки зробити максимально функціональними та продуктивними всі виробничі процеси, але й врахувати необхідність дотримання всіх міжнародних вимог і стандартів якості, на які потрібно орієнтуватися під час виробничого процесу, – продовжує Горан Обрадович. – Наприклад, сировина потрапляє на завод з одного боку підприємства, а готовий продукт відвантажується замовникам з іншого.

При цьому весь процес миття, переробки, доробки, заморожування, фасування тощо чітко прорахований та розмежований.

Щоб потрапити на виробництво в сезон, необхідно дотриматися усіх вимог безпеки, тобто перевдягнутись у стерильні халати та бахіли. Навіть рукомийники тут особливі: кран відривається натисканням коліном на спеціальну педаль. Це зроблено для того, щоб робітники не торкалися руками кранів, що мінімізує ризики потрапляння на продукцію стороннього бруду.

– Продумували кожну деталь, щоб оптимізувати та покращити процес переробки і збільшити потужності виробництва на кожному етапі. Задля цього не тільки ретельно аналізуємо власний досвід, але й вивчаємо напрацювання постачальників обладнання з різних країн, щоб врахувати їхні надбання та уникати вже зроблених помилок. Наприклад, розробляючи лінію для миття кісточкових, ми хотіли прорахувати кожну деталь, навіть якщо, на перший погляд, вона здається несуттєвою. Враховуючи досвід, знаємо, що у переробці важливі деталі. Так, для мийки черешні краще застосовувати пластини з губками, а для сливи – з щітками. Це ніби дрібнички, але вони помітно зменшують втрати.

За словами Горана Обрадовича, саме з таких дрібничок зрештою і складається успіх концепту.

Після відвідування підприємства POLJOPRIVREDNO DOBRO ZAJECAR учасники професійного тренінгового курсу «Технології заморожування ягід» ознайомилися з виробничими потужностями компанії MUNDORAMA.

Команда продажів PIGO Україна на тренінгу «Технології заморожування ягід»

– Це ще один концепт, який, на мій погляд, вартий уваги, – каже генеральний директор PIGO, – оскільки я вважаю, що саме він може бути доволі цікавим та показовим для українських переробників.

Однією з особливостей цього заводу є будівля, в якій він розташований.

– Це було старе приміщення, зведене ще у 1977 році. У 2012 році його реконструювали та встановили обладнання PIGO. Таким чином, кожен може переконатися, що для ефективного виробництва зовсім не обов’язково інвестувати чималі кошти у зведення будівлі. Але неодмінно варто покладатися лише на перевірених і надійних постачальників обладнання, – ділиться досвідом директор заводу MUNDORAMA Райча ІВАНОВ.

Нині MUNDORAMA переробляє щосезону близько 6 тис. тонн таких фруктів і ягід, як суниця садова, лохина та ожина. Але головний напрямок підприємства – переробка вишні та сливи.

– Переробляємо майже 2,5 тис. тонн вишні, а також до 3 тис. тонн сливи на рік. Сливу заморожуємо, а потім, не в сезон збору врожаю, доробляємо: ріжемо та сушимо, – розповідає директор заводу.

– До речі, виробництво майже безвідходне, адже кісточки плодів (вишні або сливи) – це чудове паливо для котлів. Крім того, їх купують фабрики, що виробляють матраци та меблі, – додає Горан Обрадович.

Філософія компанії PIGO дуже проста і залишається незмінною: давати краще тим, хто цього потребує

Увесь виробничий процес чітко структурований та розділений на етапи, що гарантує високу якість кожного компоненту або фази, а завдяки високотехнологічному обладнанню їх вдається ефективно контролювати: від приймання та доробки сировини і аж до зберігання продукції.

Наприклад, у приміщенні, де миють, переробляють та доробляють ягоди і фрукти, підтримується температура в середньому від 0 до 5 °С. Це максимальна температура, при якій плоди не нагріваються під час доробки, а от дотримання нижчої температури неетичне щодо працівників, зазначають представники підприємства. При цьому у камерах заморожування температура значно нижча: тут стовпчик термометра не повинен підніматися вище позначки -25 °С.

– За багаторічну історію роботи нашої компанії на світовому ринку заморозки, сушки та сублімації ми впевнилися в тому, що ідеальних сезонів не буває в жодній країні, навіть із дуже хорошими кліматичними умовами. Проте правильний вибір партнерів і обладнання може значно мінімізувати ризики, зменшити відходи виробництва та полегшити весь виробничий процес. Зі свого боку, наші спеціалісти завжди готові допомагати партнерам порадами та консультаціями, адже кожен проєкт – це наша відповідальність та наша репутація, – резюмує Горан Обрадович, генеральний директор компанії PIGO.

Італійська компанія «PIGO» (Італія) – виробник професійного обладнання для переробки, заморозки, сушки та сублімації продуктів харчування, ягід, овочів і фруктів – як цілих, так і різаних. Компанія спеціалізується на виробництві тунелів шокової заморозки IQF. EASY Freeze, сублімаційних установок (ліофілізаторів), сушок, кісточковибивних машин і супутнього обладнання майже для усіх процесів доробки та переробки.

Щоб отримати додаткову інформацію, відвідайте наш веб-сайт www.pigo.it або напишіть нам: info@pigo.it

Представник компанії PIGO

в Україні – Ольга Роман,

+38 097 682 2182,

roman.olga@pigo.it

Via dell’Edilizia, 142

36100 Vicenza, Italy

+39 0444 905709

+39 338 567 1883

Решту статтей ви можете прочитати на сторінках журналу «Ягідник».

Придбати журнал ви можете як паперовому варіанті, так і в електронному.

Охочі отримувати журнал увесь рік можуть оформити передплату. Ви можете звернутися:

• за тел. +38 096 491 66 92, +38 068 513 31 87;

• через e-mail nti.sad@gmail.com, sad2017@ukr.net.

З вами зв’яжеться менеджер проекту і оформить замовлення.

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *