ОБОРОТНИЙ ПЛАСТИК: надійний і безпечний

 ОБОРОТНИЙ ПЛАСТИК: надійний і безпечний

Сучасні виробники, котрі дбають про якість зберігання продукції, екологію та свою репутацію, пропонують тару з пластику багаторазового використання.

Сучасні ринкові тенденції вимагають більш компактної та функціональної тари для ягід. Фасована та упакована в ящики продукція – це вже не сировина, а готовий продукт, оплата за який значно вища. Ринок стрімко розвивається, і компанії з досвідом розробки ящиків для фруктів, овочів та інших харчових продуктів збільшують інвестиції та кількість продукції, щоб задовольнити нагальні потреби споживачів і клієнтів не лише в Україні, а й у всій Європі.

БЕЗПЕЧНИЙ І КОРИСНИЙ ПЛАСТИК

Вимоги до пластикових ящиків для харчової промисловості прості та зрозумілі. Матеріали повинні бути стійкими до механічного впливу та дії природних факторів. Обов’язкова умова – наявність гігієнічного сертифіката, який гарантує, що до складу пакувального матеріалу не входять канцерогени, мутагени або алергени, що тара не змінює органолептичні та фізіологічні властивості продукту і не виділяє шкідливі речовини в кількостях, котрі перевищують допустимий рівень.

Тобто пластикові ящики та ємності повинні відповідати державним стандартам якості та бути абсолютно безпечною міцною тарою, адже їх використовують для зберігання та транспортування найрізноманітніших фасованих та нефасованих продуктів: хлібобулочних виробів, м’ясопродуктів, молокопродуктів, овочів, фруктів, ягід і грибів, а також для пиво-безалкогольної, лікеро-горілчаної промисловості тощо.

Виробники пластикової тари, котрі дбають про безпечність своєї продукції та репутацію на ринку, використовують для виготовлення пластикових ящиків якісну сировину – 100% іноземний полімер, що володіє хорошими бар’єрними властивостями, має ультрафіолетовий захист та безпечний для харчової промисловості. Крім того, за рахунок полімеру пластикова тара стає міцною, еластичною, зберігає товарний вигляд продукту і легко транспортується.

Дуже важливо також, щоб після використання пластикову упаковку можна було легко утилізувати або переробити, інакше світ потоне у відходах із пластику.

Світ змінюється, і технології теж. Сучасним споживачам і виробникам варто звернути увагу на такі поняття, як «вторинна сировина» і «оборотність тари», зазначає керівник компанії «Алфаінтерпласт» Віталій СКОПЮК.

Переробка відходів – це світова тенденція, спрямована на збереження екології та чистоти на нашій планеті задля задоволення потреб людей. Ми пропонуємо своїм клієнтам оборотну тару, адже необоротна по суті – одноразова. Це, наприклад, ящики для транспортування мандаринів виробництва Туреччини, які виготовляються із суміші пластику, котру дуже складно переробити. Відповідно, після експлуатації таку тару просто залишають на смітнику і через це настає екологічна катастрофа: гори пластику, який не розкладається і не підлягає переробці. Ми ж виготовляємо лише оборотну тару, яка залежно від якості поліетилену підлягає багаторазовій переробці. Оборотність тари – це важливий аспект у роботі не лише нашого, а й кожного підприємства. У Європі давно практикують такий досвід, адже якщо компанія буде продавати продукцію в необоротній тарі, то вона буде змушена платити великі податки на утилізацію відходів, – резюмує Віталій Скопюк.

Основні функції тари для ягід – зберегти свіжість продукту, захистити його від пошкоджень або втрат при транспортуванні, складуванні, зберіганні, заморожуванні чи охолодженні, а  також полегшити доставку до споживача.

 – Ящики компанії «Алфаінтерпласт» підлягають повторній переробці, саме тому від наших клієнтів ми приймаємо вживану тару для подальшого використання у виробництві. Дуже важливо – дбати не лише про доходи і продажі, а й про те, як твоя продукція впливає на навколишнє середовище, чи не залишає вона шкідливого впливу на природу. В будь-якому випадку, варто пам’ятати, що сучасний світ – це місце, де кожне наше рішення та взаємодія визначають наше майбутнє.

При виготовленні пластикової тари важливо враховувати безліч нюансів: її висоту, зручність миття, здатність пропускати холодне повітря під час заморожування. Не варто забувати і про висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи, каже експерт.

ПЕРЕВАГИ ПЛАСТИКОВОЇ ТАРИ В «ХАРЧОВОМУ ЛАНЦЮЗІ»:

  • повна санітарно-гігієнічна обробка з використанням відповідних миючих засобів для промислового миття пластикової тари якісний полімер з первинної сировини
  • допускається до контакту з харчовими продуктами і не вимагає жодних додаткових засобів захисту продукту
  • температурний діапазон використання тари від -40 °С до 50 °С
  • полімерні матеріали нейтральні та стійкі до всіх агресивних середовищ харчових продуктів: кислот, лугів, жирів, цукру. При цьому харчові продукти тривалий час не втрачають своїх органолептичних властивостей
  • лита пластикова тара не містить клеїв, не розшаровується, а тому відсутній ризик потрапляння в продукт сторонніх елементів навіть пошкоджену пластикову тару
  • можна переробити для подальшого використання

ТЕХНОЛОГІЇ: ПОЄДНАННЯ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВИМОГ СПОЖИВАЧІВ

На жаль, на ринку трапляються такі виробники, які зводять нанівець роботу чесних компаній, продаючи клієнтам неякісну продукцію як надійну та високоякісну. Але практика свідчить, що дешевий товар не може бути якісним, а дешева сировина довго не прослужить. При правильній експлуатації якісна пластикова тара, зауважує Віталій Скопюк, служить до 5 років.

Фахівці галузі вважають, що покупці, котрі звертаються за тарою до перевірених компаній із хорошою репутацією, можуть бути впевнені: якщо ящик спеціально розроблений, приміром, для ягід, то він відповідає вимогам для зберігання, транспортування, заморожування цієї продукції, витримуючи мінусові температури, шокову заморозку та стійкі до впливу ультрафіолетового випромінювання та атмосферних явищ. Стандарти тари для різних ринків варіюються, це потрібно враховувати.

Стандартний ящик для ягід має європейські розміри 60х40х10 (борт 5) см. Місткість – 5 кг, вантажопідйомність і штабелювання – до 320 кг, тобто нижній ящик витримує при транспортуванні 320 кг. Існують варіанти упаковки, відомі продавцям як «чешка» – ящики з посиленими бортами та ребрами жорсткості розміром 600х400х116 мм. Це найпопулярніший ящик для зберігання та транспортування ягоди.

Мельник Світлана

Останні статті