Нові підходи до застосування біопрепаратів у ягідних насадженнях

 Нові підходи до застосування біопрепаратів у ягідних насадженнях

Із розвитком садівничої галузі все більша увага звертається на безпечність препаратів для людей і тварин, збереження біорозмаїття агроценозу, оптимізацію живлення та захист, і як наслідок зменшення пестицидного навантаження на садовий агроценоз, що в перспективі приводить до вирощування екологічно безпечної та органічної продукції ягідництва. Тому застосуванню біологічних засобів захисту і живлення рослин надається все більша перевага.

Компанія БТУ-ЦЕНТР розробила й постійно вдосконалює технологічні карти вирощування садових культур (як органічні, так і інтегровані). Проводячи моніторинг поширення та розвитку шкодочинних організмів, ці карти можна коригувати, але вектор завжди зберігається.

ОБОВ’ЯЗКОВІ СКЛАДОВІ БІОЗАХИСТУ

При застосуванні біологічних засобів обов’язковою складовою, що входить до бакових сумішей, має бути біоприлиплювач. Серед лінійки найбільш запитуваних на ринку є Липосам, Енпосам та Біофренд. Їхнє використання за норми 1–2 л/га закріплює препарати на рослинах, перешкоджає надмірній втраті вологи і захищає рослини від сонячних опіків.

Актуальною, особливо останнім часом, є програма «Стоп стрес», що застосовується в період активізації стресових факторів, викликаних заморозками, гербіцидами, засухою та іншими несприятливими чинниками. В основу програми входить використання трьох препаратів (Липосам, Азотофіт-р та Органік-баланс вегетація) із нормою внесення 1–2 л/га.

Досить важливим аспектом технології вирощування ягідних культур є захист насаджень від шкідників і хвороб. У технології вирощування органічного ягідництва практикується системне застосування біологічних засобів захисту, що ж стосується інтегрованих систем, необхідність застосування біопрепаратів постає в період цвітіння культури, коли хімічні обробки застосовувати заборонено, а культура квітує впродовж 3–4 тижнів, а інколи й довше.

Саме в цей час варто використати препарати від хвороб та шкідників рослин – Мікохелп або Фітоцид (2 л/га) із додаванням біоприлиплювача і включенням біоінсектицидів Бітоксибацилін-БТУ (7–10 л/га) або Актоверм Формули (5–7 л/га) та Лепідоцид БТУ (5–7 л/га). Такий захід безпечний як для людей, так і для запилювачів (бджіл, джмелів, осмій тощо) і корисних комах, які не живляться рослинами. А комбінація біофунгіцидів Мікохелп (2 л/га) з додаванням 1–2 л/га Фітоциду або Фітохелпу та Липосаму (2 л/га) забезпечує надійний захист ягід малини, суниці, чорниці та інших ягідних культур від плодових гнилей під час дозрівання і збирання ягід, покращує їхню товарність і якість.

ЖИВЛЕННЯ ТА ЗАХИСТ КОРЕНЕВОЇ СИСТЕМИ

Цього року в системі позакореневого живлення рослин використовуються, крім уже відомих, і нові препарати: Хелпрост зав’язь для стимулювання росту рослин та Хелпрост кальцій для покращення якості ягід. У технологічні схеми іще введене комплексне добриво на основі гумату калію з додатковим вмістом корисних мікроорганізмів та продуктів їхнього метаболізму – Гуміфренд.

Не менш важливим заходом є захист кореневої системи рослин від ґрунтових патогенів та шкідників, а також покращення ґрунтового живлення культур. Широко застосовується програма знезараження ґрунту «Жива крапля» за рахунок внесення разом з поливною водою препаратів Мікохелп (2 л/га), Граундфікс (4–5 л/га) та Органік-баланс деструктор або Екостерн (2 л/га).

Для поліпшення роботи кореневої системи рослин за рахунок утворення і розвитку мікоризи проводиться активне заселення кореневої та прикореневої зони мікоризними грибами і сапрофітними ризосферними бактеріями завдяки внесенню в ґрунт мікоризного препарату Мікофренд (1–2 л/га). При цьому пригнічується розвиток наявних у ґрунті збудників хвороб.

Усе ширшого застосування набуває новинка компанії – ґрунтовий біологічний інсектицид Метавайт, який ефективно знищує личинки дротяників, травневого хруща та оленки волохатої. Застосовується він на кущових ягідних насадженнях з нормою 5–8 л/га, на суниці – 8–10 л/га і зареєстрований в органічному землеробстві.

Володимир СІЛЕНКО, канд. с.-г. наук, керівник напрямку садівництва БТУ-ЦЕНТР

Контакти:
+38 (044) 594-38-83
btu-center.com

Більше матеріалів читайте у друкованому журналі “Ягідник”.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті