Нові підходи до сортування лохини: технології майбутнього вже працюють в українських господарствах

 Нові підходи до сортування лохини: технології майбутнього вже працюють в українських господарствах

Чітко налагоджений процес сортування і калібрування є запорукою успішної реалізації вирощеної продукції, що особливо актуально для ягідників. Завдяки провідним світовим розробкам українські виробники лохини нині отримали можливість сортувати свою ягоду за багатьма показниками в режимі реального часу.

Забезпечити відмінне оптичне сортування делікатної лохини змогла іспанська компанія Elifab. Розробники вже привезли і встановили на українському фермерському господарстві «Грасс Авеню» (ТМ «Starberries») останню модель сортувальної машини Berry Class.

– Програмне забезпечення дозволяє відсортувати зібрану продукцію максимально точно. Машина сортує лохину за багатьма показниками, але при тому ж залишає ягоду цілою, з притаманним їй пилком. Гниль, м’якість, недозрілі плоди, нестандартний діаметр, наявність шрамів, порізів, відірваної шкірки – це все можна класифікувати як брак у режимі реального часу, – акцентує увагу Наталія ЗЕЛЕНСЬКА, менеджер із розвитку бізнесу компанії ТОВ «Толсма Текнік», офіційного дилера Elifab в Україні. – В Європі працює чимало машин такого типу, в Україні – поки що дві. Першу сортувальну лінію встановили трейдери торік, й вона має дві доріжки для роботи. Другу змонтували цього року у ФГ «Грасс Авеню» – тут працює найновіша модель на 4 доріжки, загальна потужність яких 800 кілограмів за годину.

Ефективність і оптимізація виробничого процесу – одне з головних завдань у роботі ягідного господарства. Інвестиції в технологію калібрування та автоматичного пакування ягід зростатимуть і надалі, особливо в наступні 3–4 роки, коли очікується суттєвий приріст виробництва лохини. Відтак, сортувальна техніка допоможе заощадити витрати на робочу силу та зекономить час, якого бракуватиме через зростання обсягів виробництва.

– Ми пропонуємо професійну допомогу в будь-який час і в будь-якому місці, тоді, коли цього потребує клієнт. Наші інженери працюють в Україні й можуть оперативно її надати. А постійна комунікація дозволяє враховувати всі побажання і зауваження покупців. Наші спеціалісти після монтажу устаткування ще кілька днів працюють на підприємства замовників, організовуючи навчання персоналу, слідкуючи за роботою машини, демонструючи, як обслуговувати техніку, – розповідає Наталія Зеленська й додає, що цьогоріч навіть попри введені карантинні заходи іспанська компанія Elifab змогла дотриматись усіх термінів поставки лінії сортування.

Впровадження калібрування і сортування – це інвестиція у майбутнє, переконана співвласниця ФГ «Грасс Авеню» Олена ВОРОБЙОВА: саме у цьому господарстві, що входить до складу лохинового кооперативу, вирішили встановити найновішу сортувальну лінію від компанії Elifab.

– Вибір сортувальної машини для нас був дуже складним. Протягом двох років ми вивчали подібне обладнання від провідних виробників. Чому все ж таки Elifab? Три переваги: після сортування машина залишає на ягоді такий важливий для нас наліт, велика точність і наявність сервісного обслуговування. ТОВ «Толсма Текнік» має спеціалістів, які пройшли навчання на Elifab і в змозі налагодити, запустити й обслуговувати обладнання. І наша велика подяка менеджеру цієї компанії з розвитку бізнесу Наталії Зеленській за безперервний супровід цього великого проєкту. Відмінний сервіс, вражаючі технології, чіткі терміни виконання умов – наше господарство приємно вражене співпрацею з компанією Elifab, – зауважує Олена Воробйова. – Нині у нашому розпорядженні остання розробка компанії, яка бережно сортує лохину за найрізноманітнішими параметрами, забезпечуючи рівень точності для класифікації за дефектами до 94%. При цьому зберігається цілісність ягоди і навіть притаманний їй наліт.

Звісно, люди на полі не зможуть так точно відсортувати лохину, а українські споживачі та експортери вимагають, аби на полицях магазинів їх чекав лише найкращий продукт.

Окрім сортувального обладнання технологічна база ФГ «Грасс Авеню» поповнилась і високопродуктивною подвійною пакувальною лінією MAT EXAKTA. Тепер підприємство має можливість точно і швидко запаковувати лохину будь-якої ваги мінімальною кількістю працівників.

– Тож тепер ми готові конкурувати з будь-яким закордонним виробником або трейдером, – ділиться думками Олена Воробйова. – З поля лохина доставляється в новий холодильний логістичний склад, проходить повний холодовий ланцюг, сортування, упакування і відправляється до покупця. Ми дуже вдячні компанії Elifab і комерційному директору Sergio Casco не тільки за чудові машини, але й за те, що, незважаючи на пандемію, спеціалісти Elifab ні на день не зупинили роботи, тож обладнання ми отримали вчасно, згідно з контрактами.

Вже цього сезону підприємці разом з іншими колегами з кооперативу BIG BERRY COOPERATIVE протестують нову техніку в дії.

Мельник Світлана

Останні статті