Незважаючи на війну, Україна оновила рекорд експорту малини

 Незважаючи на війну, Україна оновила рекорд експорту малини

Попри вкрай складні умови роботи, окупацію частини території, дефіцит робочої сили, дорогу логістику та регулярні терористичні атаки росії на об’єкти цивільної інфраструктури Україна за підсумками 2022 року змогла оновити рекорд експорту замороженої малини.

За попередніми оцінками EastFruit, за підсумками календарного року експорт замороженої малини з України досягнув позначки 40 тисяч тонн, збільшившись на 20 % порівняно з рекордом, встановленим у 2021 році.

Понад 60 % усієї замороженої малини українського виробництва було експортовано до сусідньої Польщі, яка збільшила імпорт української ягоди на 37 % за рік. Загалом, перші 11 найбільших імпортерів української малини у 2022 році – це країни Євросоюзу. На другому місці була Німеччина, потім йшли Литва, Чехія, Нідерланди, Італія, Австрія, Бельгія та Франція. Усі ці країни імпортували близько 1 тис. тонн чи більше української замороженої малини.

Читайте також: Бізнес-тур на ягідні плантації компанії «Грасс Авеню»

– З огляду на проблеми з енергетичною інфраструктурою, яка переживає постійні атаки з боку країни-агресора, подібний результат є черговою маленькою перемогою України та її садівників. Адже за цих умов дуже непросто заморозити малину та зберегти її, – зазначив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). – Звичайно ж, українські виробники експортували цього року заморожену малину за першої нагоди, щоб знизити ризики. Тому не дивно, що вони були змушені знизити експортну ціну на продукцію порівняно з минулим сезоном. Проте рівень цін, які отримали й фермери, і переробники повністю перекривав витрати на вирощування, переробку та зберігання ягоди. Отже, створював хороші можливі для збереження та подальшого розвитку цього сектора в майбутньому», – каже експерт ФАО.

Також варто зазначити, що складна логістика не завадила українським виробникам розширити географію постачання. У 2022 році оптові партії української замороженої малини постачалися до рекордних 24 країн світу!

Читайте також: В Україні зареєстрували 7 нових сортів смородини

Журнал «Ягідник»

Останні статті