Невідома жимолость: секрети вирощування компанії «Фруктовий сад АТ»

 Невідома жимолость: секрети вирощування компанії «Фруктовий сад АТ»

Ягоду жимолості у травні-червні тепер можна зустріти не лише у великих супермаркетах, але і на ринках невеликих містечок. Чи її вже добре знають? Звісно, що ні. Але зацікавленість є.

Анна ДОМБРОВСЬКА, співвласниця розсадника «Фруктовий сад АТ»

Як виробник садивного матеріалу, можу сказати, що за два-три останні роки потреба виробництва саджанців жимолості зросла майже у 10 разів і далі росте.

Цьогорічний врожай ягід жимолості з демополя нашого розсадника ми реалізовували відразу з господарства. Дуже цікаво було спостерігати за реакцією відвідувачів. Більшість з них дивувалася великому розміру ягід, адже цього року жимолость була напрочуд великою (посприяла помірно прохолодна весна та правильно підібрана система живлення). Як не дивно, 80% відвідувачів куштували її вперше. Дегустація ягід була в нас безкоштовною, і кожному другому жимолость смакувала. Як підсумок, відвідувачі хотіли її придбати.

Поділюся своїми результатами вирощування жимолості у нашому регіоні – Київська область, село Халеп’я.

Восени 2019 року на ділянці 0,5 га ми висадили 10 перспективних сортів жимолості дворічними саджанцями: Бореал Біст, Бореал Бюті, Бореал Бліззард, Восторг, Аврора, Югана, Хоней бі, Серце Гіганта, Дочь Велікана і Синій Утьос.

Усі рослини розміщені на одній ділянці та мали однакову систему живлення і захисту.

У перший рік росту ми видалили всі квіти, щоб дати рослині добре вкоренитися та наростити вегетативну масу.

Цього року ми вже зібрали перший урожай. І найурожайнішим виявився сорт Бореал Бюті, середня маса ягід з куща становила 750 г, максимальна – 1050 г. Ягоди одномірні, легко обриваються (але не осипаються), повністю сухий відрив, швидкість збору ягоди досить висока, порівняно з іншими сортами. Попри такі позитивні характеристики ягода цього сорту була досить кислувата, навіть у споживчій стиглості.

Найсмачнішим сортом (до речі, він і реалізовувався найшвидше) був Бореал Бліззард, його смак приємний, кисло-солодкий. Середня врожайність з куща становила 380 г, максимальна – 550 г. Ягода легко відривалася, відрив майже сухий, слабкий восковий наліт.

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46

Ірина Петронюк, тел..: +38 096 491 66 92

Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516

Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com

Ірина Калюжна, тел: +38 096 45 87 682

Директор проєкту: Надія Ящук, співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net

Автор ідеї – Катерина Конєва, шеф-редактор/ співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті