Невдовзі вийде друком журнал «ЯГІДНИК» №3!

 Невдовзі вийде друком журнал «ЯГІДНИК» №3!

Шановні читачі! Невдовзі вийде друком черговий номер журналу «ЯГІДНИК». Як завжди, тематика номеру охопить вирощування традиційних і нішевих ягідних культур, познайомить з ягідними господарствами України та їхнім досвідом і розповість про ключові події ягідництва.

Передусім, на сторінках журналу читачі матимуть змогу детальніше дізнатися про те, як пройшла VI Міжнародна конференція «Технології та інновації: від землі – до готового продукту. Кісточкові», організована 10-11 червня медіагрупою «Технології та Інновації». Учасники заходу ділилися досвідом і порадами щодо вирощування кісточкових культур, зокрема черешні та вишні. Як захистити плоди від шкідників, хвороб і погодних чинників, як досягнути максимального врожаю, куди реалізовувати врожай – про це і не тільки говорили учасники заходу.

Також під час конференції відбувся бізнес-тур на передові підприємства Черкащини («Уманська фруктова компанія» і «Біопродукт»), які власним досвідом продемонстрували, як потрібно створювати та доглядати черешневий сад і розсадник фруктових дерев, вирощуючи якісний урожай.

Розвиток ягідного сектора України залежить від багатьох чинників. Один із них стосується питань садивного матеріалу, зокрема вітчизняної селекції та українського ринку саджанців. Детальніше про це на сторінках журналу розповів заступник директора з наукової роботи інституту садівництва Національної академії аграрних наук України (НААН) Олександр Ярещенко.

Асортимент ягідних господарств України – розмаїтий, і шляхи розвитку у кожного свої. Як успішно завойовувати зовнішні ринки завдяки агрегації з меншими виробниками, розповів засновник ФГ «Сапераві» Ігор Жданюк. А інформацією про те, як вирощують знамениту херсонську суницю, з «Ягідником» поділилися у господарстві «ЯДЛОСЬ». Про те, чому ставка на органічну лохину виправдала себе, на сторінках журналу розповів Олег Науменко – директор СВК «Ягідки» (ТМ BigBlue), а про характеристики якісного садивного матеріалу лохини та про правильний догляд за окремими культурами – співвласниця розсадника «Фруктовий сад АТ» Анна Домбровська.

Не всі ягідні компанії роблять ставку на популярні лохину, суницю садову та малину, багато з них обирають нішеві культури. Так,  засновник господарства «Магістр Лайф» Іслам Гварамадзе розповів на сторінках журналу, чому ожина має всі шанси стати не менш популярною, аніж малина. Кандидат с.-г. наук, завідувач кафедри садівництва, виноградарства, біології та хімії Одеського державного аграрного університету Світлана Петренко поділилася інформацією про першу в Україні плантацію актинідії. А про вирощування так званого північного винограду, тобто аґрусу, розповіла Тетяна Коросташівець.

Чимало успішних господарств розташовані не у великих містах чи біля них, а в селах, завдяки чому не лише розвивають галузь, а й створюють робочі місця. Так, на сторінках нового журналу читачі матимуть змогу дізнатися, як розвивається ягідництво у прикордонному регіоні на Волині, а також про те, як ягідний бізнес загалом допомагає розвиватися українським селам на прикладі ТОВ «АГРОФРУКТ ЛТД».

Родзинка номеру – журавлина та жимолость, досвідом вирощування яких поділилися білоруські колеги. Зокрема, на сторінках журналу розповідається про найбільше господарство Європи, яке займається вирощуванням журавлини, – «Полесские журавины». А інформацією про живлення жимолості з «Ягідником» поділився завідувач лабораторії Центрального ботанічного саду НАН Білорусі (лабораторія екологічної фізіології рослин) Олександр Яковлєв.

Невід’ємна частина журналу «ЯГІДНИК» присвячена питанням захисту та живлення ягідних насаджень. Зокрема, в новому випуску журналу читачі матимуть змогу дізнатися, як можна успішно боротися зі шкідниками, а також який досягається ефект для здоров’я і стійкості рослин у боротьбі з хворобами й абіотичними факторами природи від застосування натуральних продуктів PlantoSys. Також читачі журналу прочитають про те, як боротися вірусними захворюваннями малини й ожини, використовуючи біоінсектицид МЕТАВАЙТ®.

І, звичайно ж, тема новітніх технологій зберігання, заморожування та переробки ягід – те, без чого ягідництво не може розвиватися. Зокрема, на сторінках журналу – інформація про флюїдизаційні тунелі заморожування Unidex, а також про якісну переробку обліпихи за допомогою обладнання Mega. А про те, як успішно надавати послуги з заморожування іншим господарствам, розповіли у компанії «Лакі-2017».

Це лише частина тем, які висвітлені в новому випуску «Ягідника». Аби поринути у світ ягідництва, читайте та передплачуйте «Ягідник»!

Журнал «Ягідник»

Останні статті