Невдовзі вийде друком журнал «ЯГІДНИК» №2!

 Невдовзі вийде друком журнал «ЯГІДНИК» №2!

Шановні читачі! Триває робота над другим у 2021 році випуском журналу «ЯГІДНИК» – енциклопедії сучасного ягідництва. Як завжди, тематика номеру висвітлить вирощування як традиційних, так і нішевих ягідних культур, познайомить з ягідними господарствами України та продемонструє їхній досвід, розповість про ключові події ягідництва та дозволить більше дізнатися про нього з наукової точки зору.

На сторінках «ЯГІДНИК» №2 читачі матимуть змогу дізнатися про досвід роботи українських ягідних господарств. Як вирощують органічну малину та перероблюють її на пастилу, продемонструє ТОВ «Золоті гори» (Полтавщина). А дізнатися про те, як це – працювати в кооперативі та разом вирощувати малину для переробки та суницю садову, можна у СОК «Ягідний рай», що на Хмельниччині. Цікавим також буде досвід компанії «Диво ягода» з Харківщини, яка не зосереджується на моновиробництві, вирощує різні ягідні культури, використовуючи новітні технології.

Лохина впевнено втримує своє лідерство з-поміж ягідних культур, і кількість плантацій з нею щороку збільшується. Досвідом, як вирощувати одну з найпопулярніших культур, поділиться ФГ «Полицький» з Івано-Франківської області. Компанія «Еко парк» з Чернігівщини вирощує лохину, плантації якої там налічують 35 га, проте не лохиною єдиною: підприємство вирішило зробити ставку і на непопулярну досі обліпиху, плантації якої досягають 22 га.

Ягідні господарства України – багатогранні, не всі женуться за популярними лохиною, суницею садовою та малиною. Чимало підприємств зосереджуються на нішевих культурах. Так, господарство «Павлівські» з Херсонщини на своїх плантаціях вирощує 7,5 га ожини. Не варто забувати і про традиційну для Україну смородину, втрачену популярність якої взялося відновлювати ФГ «Мрачковські» з Хмельниччини, де плантації з цією ягодою досягають 30 га.

Ексклюзивна тема цього номера – вирощування спаржі, і розповість про це ТОВ «Нікдарія» з Житомирської області.

Невід’ємна частина журналу «ЯГІДНИК» – наукові статті від провідних вчених галузі. Зокрема, про нові сорти лохини розповість заступник директора з наукової роботи, Інституту садівництва НААН, кандидат с.-г. наук  Олександр Ярещенко.

Також на сторінках «ЯГІДНИКА» №2 будуть експертні статті від фахівців ягідної галузі. Так, Ірина Барзо з ягідного кластера «Агровесна» розповість про вплив природних факторів на розвиток і поширення шкідників у насадженнях суниці садової, а міжнародний аудитор із питань харчової безпеки Юлія Грифцова детально розкаже про систему якості та про те, як можна керувати ризиками на виробництві. Польський експерт Йоанна Ягла Нива (ТзОВ «Бжезна») детально проаналізує розмноження малини й ожини, а агроном-консультант Олександр Бирька, опираючись на  досвід іспанських експертів, розповість про управління ризиками втрати урожайності ягідних культур. Ггенеральний директор ТОВ «ТЕКОМ-Лізинг» Павло Мухін проаналізує для читачів такий інструмент, як лізинг, який використовується для залучення коштів у бізнес.

І, звичайно ж, новітні технології зберігання, заморожування та переробки ягід – те, без чого ягідництво не може розвиватися. Про новітню та єдину в світі технологію переробки ягід HTD-technology розповість компанія LiQberry. А досвідом заморожування ягід поділяться компанії «Оріль-Еко» та ТОВ «ФРУКТОНА-ВН».

Родзинка номера – юридичний практикум від ППФ «Пахаренко і Партнери»,  фахівці якої розкриють юридичні нюанси світу ягідництва. Яка ситуація прогнозується на ягідному ринку України та світу і що ж чекає на ягідівників цього сезону, розповіли експерти проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Про події ягідного сектора України, які відбулися цьогоріч, захист і живлення ягідних насаджень, а також багато інших цікавих матеріалів читайте у другому номері журналу «Ягідник». Долучайтеся та станьте учасником до ягідного світу!

Нагадаємо, унікальний досвід, найновіші технологічні рішення, ексклюзивні матеріали – все це про журнал «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна  тут.

Журнал «Ягідник»

Останні статті