Нелегка праця, але вигідний бізнес. Так розповідає про нову для себе справу – вирощування лохини – керівник СТОВ «Жахнівка» Бейхан Тургай

 Нелегка праця, але вигідний бізнес. Так розповідає про нову для себе справу – вирощування лохини – керівник СТОВ «Жахнівка» Бейхан Тургай

Серед низки аграрних підприємств Вінниччини жахнівське господарство особливе тим, що його можна впевнено віднести до когорти найдосвідченіших. У цій сфері підприємство працює вже два десятки років. Керівник СТОВ «Жахнівка» Бейхан ТУРГАЙ, до слова, народився в далекій Туреччині, але свого часу започаткував успішний аграрний бізнес на щедрій українській землі. Вочевидь, запорукою активного розвитку цього підприємства є й те, що тут не звикли зупинятися на досягнутому. На п’ятнадцятому році господарювання у СТОВ «Жахнівка» розпочали втілення цілком нового та незвіданого на той час проєкту – вирощування лохини. Нині ця ягода росте у господарстві на 17 гектарах. Проте її насадження планують розширити, засадивши чималу плантацію новими сортами, аби згодом збільшити виробництво та розвинути експортний напрям.

ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВОЛОГУ І ВБЕРЕГТИ ВІД МОРОЗІВ

Лохину на благодатних землях Тиврівського району в господарстві почали вирощувати у 2015-му. Саме тоді й висадили перші два гектари цієї ягідної культури, придбавши якісний садивний матеріал у ТОВ «ФруТек». Посадили чимале різноманіття сортів лохини, пригадує керівник підприємства. Ягода сортів Дюк, Патріот, Блю Кроп, Люголь, Чендлер, Еліот, Блюголд, Нельсон росте вже на 17 гектарах.

Щоб отримати гідний врожай, у СТОВ «Жахнівка» до вирощування ягоди поставилися максимально свідомо, подбавши про всі потрібні аспекти – від підготовки ґрунту до забезпечення успішної зимівлі насаджень.

Перед тим як висаджувати посадковий матеріал, ми ретельно підготували ґрунт. Адже в нашій місцевості рН ґрунту становить близько 6,5, натомість оптимальним показником для вирощування лохини є рН 4,5. Щоб забезпечити оптимальний рівень цього показника, завозили на плантацію торф із Житомирщини, змішували його з ґрунтом, і в результаті зуміли зменшити рівень рН до
5–5,5, – розповідає Бейхан Тургай.

Свого часу в господарстві мали намір засадити цією культурою значно більшу плантацію. Навіть проєкт системи поливу фахівці Київського університету водних ресурсів виготовляли для площі 70 га. Однак згодом із розширенням насаджень лохини у СТОВ «Жахнівка» вирішили дещо зачекати. Чи не основною перепоною стала відсутність достатньої кількості води для поливу рослин.

Останнім часом не випадає потрібної кількості опадів – ні дощу, ні снігу не вистачає для того, щоб достатньо зволожити землю. Ми маємо ставок, звідки й беремо воду для поливу. Однак він не встигає наповнюватися до бажаного рівня. Є й свердловина, хоч, знову ж таки, під час буріння не пощастило втрапити на вдале місце. Тому води все одно не вистачає. Система поливу у нас не автоматизована. Насос подає воду від нашого ставка, відстань до якого приблизно півтора кілометра, потім вона проходить через фільтростанцію. За необхідності через інжектор додаємо добрива, – розповідає керівник господарства.

Контакти:
СТОВ “ЖАХНІВКА”
Вінніцька обл., Тиврівський р-н, с. Жахнівка
+38 098 124 90 90
Бейхан Тургай

Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс – 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті