Не злякалися кризи. Полтавське ФГ «Диканські Ягоди» успішно вирощує та заморожує органічну малину на експорт

 Не злякалися кризи. Полтавське ФГ «Диканські Ягоди» успішно вирощує та заморожує органічну малину на експорт

Українське ягідництво ступило на новий етап розвитку. Що стосується вирощування малини, можна сміло резюмувати – епоха романтизму в цьому напрямку завершилася. Виходячи на високі обсяги продукції, рівень якості та експортні контракти, виробники добре зрозуміли: бізнес досить складний, потребує правильних підходів і постійного контролю. Переломним моментом став 2018 рік, коли ціни на малину були нижчими за собівартість. Але проблема полягає не в кон’юнктурі ринку або перевиробництві, а в неправильному підході до вирощування і збуту малини, впевнені засновники фермерського господарства «Диканські Ягоди».

«Диканські Ягоди» – одне із небагатьох малинових господарств на Полтавщині. Більш того, фермери відразу взялися вирощувати органічну продукцію: саджанці та ягоду. Розпочалося все у 2014 році з виробництва натурального меду під ТМ «Медик Ведмедик». Ідея присвятити свої сили і час створенню корисних продуктів захопила настільки, що вже через два роки партнери взялися за створення кооперативу з вирощування органічної малини. Уже тоді вони разом із родинами надавали перевагу органічним продуктам, і відчули різницю.

Однозначно, справа дуже складна: якщо повернутися на 5 років назад, не знаю, чи починав би її. Але, окрім бізнесу, є бажання створювати щось добре, корисні продукти, популярні не тільки в Україні, а й за кордоном, – розповідає Сергій СТЕЦЕНКО, співзасновник ФГ «Диканські Ягоди». – Сьогодні бачимо багато прикладів, коли фермери з органіки вертаються назад до традиційної технології. Але ми не наважуємося на такий крок і намагаємося досягти успіху в цій ніші, адже органіка – не просто бізнесмодель, а філософія.

Наразі в полтавському господарстві закладено дві плантації органічної малини: 15 га у селі Орданівка Диканського району, висаджені у 2016 році, та 11 га молодих насаджень у селі Лютенька Гадяцького району. Нове поле закладено саджанцями з власного розсадника – першого в Україні ліцензованого за вітчизняним законодавством та сертифікованого за органічним стандартом. Тут на площі в 1,2 га вирощують органічні саджанці малини сорту Джоан Джей. Маточники закуповували в офіційного власника сорту – англійського розплідника Walpole через вітчизняну компанію «ФруТек».

Торік підприємство відправило на експорт першу партію малини. Аграріям вдалося укласти прямий контракт із голландською компанією – одним з найбільших брокерів у торгівлі органічними продуктами харчування. Тож «Диканські Ягоди» змогли отримати досить високу ціну за свою продукцію.

Часто доводиться чути від колег, що нам просто пощастило знайти таких партнерів. Однак це зовсім не збіг обставин, успіх – це результат важкої праці, – наголошує Сергій Стеценко. – Ми ще не можемо запропонувати великим трейдерам відповідних обсягів ягоди, та вони бачать, що ми працюємо, постійно на ринку, вивчаємо всі нюанси. Це викликає довіру та інтерес з боку потенційних клієнтів. Однак не покупець шукає фермера, а ми повинні думати про канали збуту, підлаштовуватися під вимоги – пакування, сертифікати тощо. За кожним успішним контрактом стоїть кропітка монотонна робота.

Продовження статті читайте у друкованому журналі “Ягідник”.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті