Наталя Пукшин, керівниця ягідної компанії «Блу Беррі»: «Суть не в кількості гектарів, а в їхній продуктивності та злагодженості команди!»

 Наталя Пукшин, керівниця ягідної компанії «Блу Беррі»: «Суть не в кількості гектарів, а в їхній продуктивності та злагодженості команди!»

Вирушаючи у гості до першого і найбільшого ягідного господарства Закарпаття, журналісти «Ягідника» очікували почути про труднощі та здобутки, багаторівневі бізнесстратегії і круті кейси із завоювання ринків збуту. Реальність візуально підтвердила наші очікування: сучасне підприємство, обладнане за всіма стандартами, доглянуті поля, холодильний комплекс, провідна садова техніка. І було незвично почути, що всередині концепції господарства стоять не цифри, а люди. Головною цінністю в компанії «Блу Беррі» вважають професійну команду, а обов’язковою складовою успіху окремого господарства – успіх всієї галузі й супутніх напрямків. Як на практиці реалізується принцип ведення бізнесу win-win, коли виграють усі, читайте в нашому матеріалі.

Підприємство «Блу Беррі» (торгова марка BlueBerry) розташоване в селі Великі Лучки на Закарпатті. Місце обрано не випадково: лохина тут достигає раніше та визнана най- солодшою у всій країні. Цілі були поставлені амбітні – зробити зразковий ягідник на місці старого колгоспного саду та вирощувати сертифікований продукт.

БЕЗПЕЧНА ДЛЯ СПОЖИВАННЯ, ВИРОЩЕНА ЗГІДНО ЗІ СТАНДАРТАМИ GLOBALG.A.P.

Компанія має 100 га промислових плантацій лохини. Аграрії вже збирають 3-4 кг ягоди з куща, у 2022 році очікують вийти на врожайність 5 кг. Підприємство отримало сертифікат міжнародного стандарту GlobalG.A.P., який підтверджує кожного року. Ця робота потребує значних зусиль та інвестицій, адже програма загалом передбачає майже 300 точок контролю!

– Стандарт безпеки продукції відстежує всі ланки технологічного ланцюжка. Йдеться про охорону праці, виробничі санітарно-гігієнічні норми і про те, чи працівники мають належну освіту, чи техніка калібрована,

про охорону довкілля, якість насіння, ґрунт та добрива тощо. Всі наші працівники проходять щорічний медогляд. Сертифікація дає дуже чіткі настанови щодо аналізу ґрунту, води для поливу. Інспектор може приїхати протягом року в будь-який час, щоб перевірити, чи дотримуємося всіх вимог, – розповідає заступник директора компанії «Блу Беррі» Андрій ШВАБ.

Перші 40 га лохини тут заклали у 2015 році. Підготували ґрунт після проведення лабораторних аналізів. У посадковий субстрат агрономи обов’язково вносять тирсу і торф, що спеціально завозиться з Білорусі та Рівненщини, добрива Цеоліт та Сірку мелену тощо. Висаджують кущі на гребенях, які повністю накривають агроволокном. Це дозволяє зекономити час на боротьбі з бур’янами і зберігає вологу в грядах. Хвороб та шкідників (окрім оленки волохатої) на плантаціях помічено не було.

Продовження статті шукайте у журналі “Ягідник” №2 (18).

Оформити передплату на журнал «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16,

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

Катерина Олар, тел. +38 096 50 10 254, sad.nti@ukr.net

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті