Найсолодші ягоди в супермаркетах відбиратимуть портативні сканери

 Найсолодші ягоди в супермаркетах відбиратимуть портативні сканери

Мережа Driscoll використовуватиме технологію споживацької фізики для покращення солодкості ягід, які вона продає, повідомляє thespoon.

Як зазначила директор з дизайну систем якості компанії Брі Райтер Сміт, для продажу в Driscoll постачають ягоди близько 1000 виробників. Але їх якість може суттєво відрізнятися, навіть якщо постачальники знаходяться у одному й тому ж регіоні.

Приблизно десять років тому ця розбіжність не була великою проблемою. Зараз все змінилося.

– Технології вирощування вдосконалюються, – розповіла Брі Райтер Сміт. – Споживачі більше усвідомлюють, наскільки ароматними і смачними можуть бути ягоди.

Щоб стимулювати фермерів вирощувати солодші ягоди, Driscoll почав аналіз вмісту ягідного цукру в урожаї, який вимірюється за шкалою Brix, і розробив для постачальників систему премій.

Традиційно у Driscoll проводили це вимірювання вручну, відбираючи зразки ягід, подрібнюючи їх та аналізуючи сок рефрактомером. Але цей процес надто трудомісткий.

У нагоді стала технологія споживацької фізики – SCiO. Щось подібне у 2017 році використовувала Cargill для вимірювання сухої речовини в кормі великої рогатої худоби за допомогою портативних сканерів для ближньої інфрачервоної спектрометрії.

У випадку Driscoll технологія інфрачервоної спектрометрії допоможе сканувати цілу суницю. Інформація від сканерів передається у хмару, яка аналізує та видає результат солодкості ягоди за шкалою Brix у мобільний додаток.

Товар не буде пошкоджений, а після аналізу його можна повернути у продаж.

Нагадаємо, найсолодша партія ожини потрапила на полиці американських супермаркетів.

Журнал «Ягідник»

Останні статті