Найпоширеніші хвороби суниці садової та методи боротьби з ними

 Найпоширеніші хвороби суниці садової та методи боротьби з ними

Суниця садова не втрачає популярності та є лідером серед споживачів. Перед науковцями та виробниками суничної продукції постає багато проблем, а часто й неочікуваних ризиків упродовж періоду експлуатації плантацій. Шкідники та хвороби суниці садової – це основна загроза для продуктивності рослин і, відповідно, прибутковості агропідприємства. Вони заподіюють велику шкоду у вирощуванні ягід. Як наслідок, погіршується кількість та якість врожаю, рослини ослаблюються.

Рослини суниці пошкоджують різноманітні хвороби. Їх поділяють на 2 групи: інфекційні та неінфекційні. До неінфекційних хвороб належать ті, які пов’язані з живленням рослин та спричинені абіотичними факторами (фактори неживої природи – погодні умови). Інфекційні хвороби бувають грибні, бактеріальні, вірусні, викликані нематодами. Найпоширеніші грибні хвороби, які пошкоджують суницю – бура плямистість, біла плямистість, сіра гниль, борошниста роса, фітофтороз, антракноз, фомопсис, різноманітні плодові гнилі.

БУРА ПЛЯМИСТІСТЬ

Вражає листя, черешки, квітконоси, чашолистки та столони суниці. Уражені частини рослини покриваються темно-пурпуровими плямами, які іноді зливаються. Сильно уражене листя набуває пурпурового кольору та швидко відмирає. На черешках та квітконосах плями трохи вдавлені та дрібні.

БІЛА ПЛЯМИСТІСТЬ

Уражує всю надземну частину, але частіше – листя. Упродовж вегетації суниці патогени розповсюджуються постійно. Нові спори з’являються через 7–9 діб після появи білих плям. Дуже важливо пам’ятати, що патогени зимують на рослині.

СІРА ГНИЛЬ

Заподіює велику шкоду суниці садовій. Хвороба вражає всю надземну частину, більше всього – плоди. Заражені місця ягоди буріють, стають твердими, ягода має гіркий смак, втрачає аромат, всихає. На листі з’являються великі розпливчасті темно-сірі, бурі плями. Щодо квітконосів, то вони покриваються водянистими бурими плямами, які з часом набувають темного кольору. Плями швидко вражають квітконоси, які потім засихають. За умов високої вологості повітря на уражених частинах рослини утворюється сірий наліт. Хвороба розвивається в широкому діапазоні температури від +5 до +30 °С. Зовні ягода може мати здоровий вигляд, але всередині вже може розвиватися сіра гниль.

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 3 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті