Найефективніше лохину в теплиці запилюють джмелі

 Найефективніше лохину в теплиці запилюють джмелі

Вчені з Північно-східного педагогічного університету міста Чанчунь, що в Китаї, досліджували ефективність запилення лохини сорту Блюкроп в теплиці трьома видами комах: великим земляним джмелем Bombus Terrestris, східною (Apis cerana), а також медоносною бджолою (Apis mellifera). Найбільшої врожайності та розміру ягоди досягли на рослинах, запилених джмелем, повідомляє портал Researchgate.

Результати свідчать, що тривалість щоденного відвідування квітів великим земляним джмелем була на 24 і 64 хвилини більше, ніж бджолами A. cerana і A. mellifera, відповідно. Відкладення пилку за один візит B. terrestris виявилося в два і три рази вищим, ніж у A. cerana і A. mellifera, відповідно.

Врожайність окремих рослин, які запилювалися джмелями, збільшилася на 11,4% і 20% порівняно з рослинами, які запилювали бджоли.

При цьому на рослинах з джмелями кількість ягід першого сорту (діаметр >18 мм) досягла 50,8%, на на кущах з бджолами – 32,9% і 22,5%. Крім того, урожай був вищим, а дозрівання настало на 3-4 дні раніше.

Вчені вважають, що використання джмелів для запилення рослин у теплиці – один із способів покращити якість врожаю, підвищити врожайність і скоротити трудомісткість.

Читайте також: Розсадник Fall Creek презентував нові сорти лохини

Нове життя розпочав з вирощування лохини івано-франківський підприємець

Журнал «Ягідник»

Останні статті