Найбільше ягід в Україні вирощують домогосподарства

 Найбільше ягід в Україні вирощують домогосподарства

З січня до вересня 2021 року промислові господарства виробили 121,4 тис. т плодів і ягід. Це 94,2% від обсягів попереднього року. При цьому рівень виробництва плодоягідних домогосподарствами збільшився – на 3,7% і становив 1431 тис. т. Лідерами з виробництва плодів і ягід за вказаний період 2021 року стали Хмельницька та Чернівецька області, повідомляє «Народний кореспондент».

– Домогосподарства не несуть значних капітальних вкладень, менш залежні від подорожчання енергоносіїв та інших матеріально-технічних ресурсів через перевагу ручної праці, яка не враховується при визначенні доцільності та ефективності їх господарської діяльності, – експертка Інституту аграрної економіки Інна Сало.

Ці виробники займають свою нішу на вітчизняному ринку і суттєво впливають на формування попиту, пропозиції та цінову ситуацію. Кожне окреме підсобне господарство має незначну масу продукції для продажу, а відтак може реалізувати її швидко і за вищими цінами.

Проте, ця категорія господарств не може виробляти на експорт. Виключенням є грецькі горіхи, які скуповуються посередниками у населення за цінами значно нижчими ринкових для подальшого збуту переробникам чи експорту.

Читайте також: Україна отримає $200 млн виторгу від заморожених ягід

Що найбільше вплине на ягідний бізнес України?

Журнал «Ягідник»

Останні статті