На Закарпатті розпочався сезон лохини: які ціни?

 На Закарпатті розпочався сезон лохини: які ціни?

Компанія «Агромікс Закарпаття», розпочало перший збір лохини в Берегівському району. Про це повідомляє асоціація «Укрсадпром» на своїй сторінці у фейсбуці.

– Незважаючи на труднощі військового стану, збір ягоди відбувається за планом. До цієї роботи долучилися, зокрема, і переселенці.  Директор Василь Пітчак запрошує на збір ягід, а це працевлаштування понад 200 жителів Берегівщини», – йдеться у повідолменні. 

В асоціації також додають: лохина цього року добре вродила, а плантація площею 30 гектарів набирає врожайності, а деякі кущі досягають висоти 2 метри.

При цьому сезон продажу лохини розпочався минулого тижня. Перші партії поки що невеликі, тож ціна за кілограм лохини коливається в межах 320-380 грн/кг. Подальша цінова ситуація сильно залежить від погоди та можливості експортувати. Якщо ситуація не зміниться, значну частину врожаю доведеться продавати всередині країни.

– Надходження продукції на ринок відбувається невеликими обсягами і переважно націлено на роздрібну торгівлю, – зазначають експерти. – Як наслідок, відпускні ціни на першу українську лохину відносно високі: садівники пропонують свою продукцію за цінами від 320 до 380 грн/кг. Проте, незважаючи на те, що вроздріб вартість подекуди сягає вдвічі більших показників, попит в цьому сегменті доволі активний вже на самому старті сезону.

Читайте також: «Ягідник» № 2 уже вийшов друком!

Журнал «Ягідник»

Останні статті