На Закарпатті роблять палинку з суниці та черешні

 На Закарпатті роблять палинку з суниці та черешні

Підприємство «Перша Закарпатська Палинчарня» для створення палинки використовує не лише фрукти, а й сезонні ягоди. Так, наразі компанія працює над виготовленням і вдосконаленням черешневої та суничної настоянок, використовуючи для цього лише місцеву сировину. Ознайомитися з асортиментом цих унікальних напоїв і дізнатися про секрети їх виготовлення на підприємство завітала співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації» Катерина Конєва.

– Асортимент наших напоїв постійно розширюється й оновлюється. Як завжди, за основу ми використовуємо лише вітчизняну сировину – фрукти, ягоди та навіть такі приправи, як кмин. Найважливіше у діяльності нашої палинчарні – виробництво натурального алкогольного продукту, без хімічних консервантів, ароматизаторів, підсилювачів смаку та інших промислових смакових добавок чи барвників, – розповідає керівник компанії Віктор Феєр.

З початку війни компанія «Перша Закарпатська Палинчарня» не зупиняла свою роботу ні на день. Навпаки – підприємство працює зі ще більшим ентузіазмом, аби підтримувати економіку України в такий складний період і вчасно платити всі податки. Крім того, підприємство самотужки облаштувало для приміщення для людей, які змушені були покинути свої домівки, втікаючи від війни, поселивши там переселенців з Харкова та Києва.

Підприємство «Перша Закарпатська Палинчарня» – єдине на Закарпатті, яке офіційно виготовляє міцні алкогольні напої з плодових спиртів. Йдеться про традиційні для регіону натуральні фруктові дистиляти, відомі як палинка. У виробництві цього напою використовують тільки свіжі, зрілі й соковиті фрукти та ягоди. Так, для виготовлення однієї пляшки палинки потрібно 7-9 кілограмів стиглих фруктів. Спочатку відбувається процес бродіння, після цього – дистиляція (тобто перегонка), а завершальна стадія – витримка, так зване «старіння» шляхетного міцного напою.

– Асортимент наших палинок – великий: сливова, грушева, яблучна, черешнева, абрикосова, айвова, виноградна та фруктова. Але одні з найцікавіших зразків – лавандова та кминова палинки. Це новинки, які вже встигли підкорити серця багатьох поціновувачів дестилятів і зайняли вагомі місця на чемпіонатах як в Україні, так і за кордоном. У 42-градусній лавандовій палинці ми намагалися передати всю ароматику лаванди, а кминова – це напій, над рецептом якого нам довелося довго попрацювати. Наша головна ідея полягала в тому, щоб зробити цей напій саме таким, який полюбляли в Ужгороді до 1944 року. І що важливо, сировина та всі інгредієнти для виготовлення цих палинок – лише закарпатські, – розповідає Віктор Феєр.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: «Ягідник» № 2 уже вийшов друком!

Журнал «Ягідник»

Останні статті