На європейському ринку з’явилися перші іспанські кавуни

 На європейському ринку з’явилися перші іспанські кавуни

Цього сезону на європейських ринках перші континентальні кавуни почали з’являтися наприкінці квітня. Це стало можливим, оскільки їх вирощували в сонячних теплицях на півдні Європи, де кавуни мають природні та оптимальні умови для вирощування, а виробники поважають ритм дозрівання плодів. Про це повідомляє FreshPlaza.

Так, сезон збирання кавуна в Іспанії починається в кінці квітня, а його виробництво триває до початку липня. У цей період кавуни, вирощені в сонячних теплицях, домінують на континентальних ринках. 8 з 10 кавунів, що там виробляються, експортуються. Основними напрямками експорту є Німеччина, Франція та Великобританія. Цього сезону виробники розраховують виростити 500 тис. тонн кавунів.

Всього у світі виявлено понад 750 сортів кавуна, але серед найбільшою популярністю користуються лише п’ятдесят. Усі вони мають спільний знаменник – солодкість м’якоті. Найбільш поширені сорти в Іспанії – чорні кавуни (з насінням і без нього), смугасті (з насінням і без) та мінікавуни. Кавуни без кісточок відповідають попиту на фрукти, які зручніше їсти. Натомість мінікавун ідеально підходить для споживання невеликими сім’ями.

Нагадаємо, перший урожай дині та кавуна на Одещині очікують вже у кінці червня.

Український кавун: цілюща ягода на ціну золота.

Журнал «Ягідник»

Останні статті