На сайті Мінагрополітики – новий дашборд «Державна підтримка»

 На сайті Мінагрополітики – новий дашборд «Державна підтримка»

Дашборд «Державна підтримка» інформує про всі фінансові виплати та можливості, які стосуються державної допомоги, він вже доступний на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України. Заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба презентував під час пресконференції зміст нової панелі управління, повідомляє асоціація «Ягідництво України».

– Тепер будь-хто може детально ознайомитися з усіма напрямами держпідтримки і до кінцевого бенефіціара побачити, хто цю фінансову допомогу отримав. Тобто інформація публічна і охоплює три останні роки. Її можна фільтрувати за програмами, за регіонами. Крім того, ми опублікували дані про кількість отримувачів – юридичних осіб. Є інформація і в картографічному вигляді. А сортування інформації дозволяє нам в динаміці бачити лідерів або ж тих, хто відстає в одержанні держпідтримки. Загалом панель є простою у користуванні, – розповів заступник Міністра.

Тарас Дзьоба також додав, що дашборд подає підсумкову інформацію – топ 30 отримувачів, які роблять найбільший внесок в розбудову, створюють робочі місця, сплачують податки.

Найважливішою ціллю для Мінагрополітики в контексті цифровізації є запровадження можливостей подачі заявок на державну підтримку онлайн, через механізм роботи з державним аграрним реєстром (ДАР).

– Програмне забезпечення для його функціонування вже розроблено. Зараз ми займаємося технічною прийомкою програмного забезпечення і сподіваємося, що вже з 2022 року зможемо запустити цей механізм, – наголосив Тарас Дзьоба.

Як зазначив заступник міністра, ДАР інформуватиме сільгоспвиробників, що відповідно до їхньої господарської діяльності вони можуть розраховувати на певну державну підтримку і звертатися через онлайн-механізм за нею.

– Також механізм дозволить використовувати кошти програм підтримки сповна і уникати ситуацій, коли якась із програм була не реалізована. Оскільки, сама інформуватиме аграріїв про їхню можливість отримати підтримку по напряму, який їм підходить, – резюмував Тарас Дзьоба.

Читайте також: Сектор садівництва – в пріоритетні держави на наступні роки

На Львівщині з’явиться завод із переробки фруктово-ягідної продукції

Журнал «Ягідник»

Останні статті