На Львівщині забрунькувала жимолость (ФОТОФАКТ)

 На Львівщині забрунькувала жимолость (ФОТОФАКТ)

Нещодавно ягідник Василь Боровик з Львівщини опублікував у спільноті «ЖИМОЛОСТЬ. ЩО? ДЕ? КОЛИ?» у фейсбуку фото бруньок кущів жимолості.

Як зазначає чоловік, саджанці посадив минулого року вперше. Тож нині турбується, чи можуть бути наслідки у такого явища.

Користувачі соцмережі поспішили заспокоїти ягідника, адже жимолость доволі стійка до погодних примх ягода.

Андрей Ковальчук

«Будуть жити, розвиватися і плодоносити!

В Сибірі витримує жимолость -50 градусів».

Светлана Чеканова

«Жимолость дуже живуча. Після таких погодних викрутасів ягода була».

Дмитрий Галичанский

«В крайнім випадку, можуть підмерзнути верхні, що пробудилися, бруньки».

Водночас Валерій Тищенко радить все ж, якщо стане холодніше та випаде сніг, утеплити кущі.

«За можливості коли похолодає і випаде сніг – максимально засипте кущі снігом (якщо дозволяє їх висота). Я так зробив у грудні 2017 року і таким чином усі такі бруньки, які були під снігом, пережили зимові морози і продовжили вегетацію навесні 2018 року».

Загалом це надзвичайно зимостійка рослина: її ростові бруньки і деревина здатні переносити морози до 50 ° С, а коріння і квіткові бруньки витримують до – 40 ° С. Бутонам, квіткам і молодій зав’язі не страшні заморозки до 8 ° С.

Проте жимолость боїться раптових перепадів температури. Аби перестрахуватися, можна все ж прикрити кущі жимолості. Приміром, сосновим гіллям – вистелити ним землю навколо куща, коли у нього вже починає опадати листя. А гілки можна зібрати та пригнути до землі, аби вони не постраждали від сильних снігопадів. Також, аби жимолость дала гарний урожай, її перед зимівлею раз на декілька років варто удобрити.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *