На Львівщині біля плантації малини вилили нафтопродукти

 На Львівщині біля плантації малини вилили нафтопродукти

У каналі біля перехрестя доріг між селами Блищиводи та Смереків Львівської області виявили чорну речовину з їдким запахом, характерним для паливо-мастильних матеріалів. Поруч розташована плантація органічної малини ТзОВ «Гідберрі» і є загроза потрапляння нафтопродуктів через меліоративні труби у воду, якою потім зрошують ділянки з ягодами, повідомляють «Львівські новини».

Площа забруднення становить близько 15 м2, а товщина плівки – близько 5 см. На місце виїхали працівники держеконіспекції Львівської області, взяли проби ґрунту та води, лабораторні дослідження яких визначать поширення і ступінь забруднення цієї ділянки.

– Ми вирощуємо органічну малину. Як відомо, органічне вирощування дає менший врожай, ніж хімічне. Забруднення води, без сумніву, впливає на показники, які будуть в кінцевому результаті. Зараз ми оплатили сертифікати, згідно з якими приїжджають експерти, беруть зразки ягід, відправляють у Німеччину, аби побачити якість продукту. Потім ми платимо за сам збір малини і якою вона буде – невідомо», – директор ТзОВ «Гідберрі» розповів Остап Шума.

Читайте також: В Україні реєструють ремонтантні сорти малини

ФГ «Гадз» почало виготовляти сушену малину та смородину.

Журнал «Ягідник»

Останні статті